Autoprezentacja

Istnieje takie powiedzenie, że pierwsze wrażenie ma duże znaczenie jak będą później postrzegać nas inni ludzie. Jest w tym trochę prawdy, dlatego jeżeli wybieramy się na jakieś spotkanie, podczas którego mamy się zaprezentować po raz pierwszy, np. rozmowa o pracę czy randka, to warto zadbać o naszą autoprezentację. Autoprezentacja jest to nic innego jak zaprezentowanie własnej osoby w jak najlepszym świetle. Polacy nie lubią wychwalać sami siebie (czasami zdarzają się nieliczne wyjątki od reguły, aczkolwiek zdarza się to sporadycznie). 

zdjęcie - (the_title())
   
  Istnieje takie powiedzenie, że pierwsze wrażenie ma duże znaczenie jak będą później postrzegać nas inni ludzie. Jest w tym trochę prawdy, dlatego jeżeli wybieramy się na jakieś spotkanie, podczas którego mamy się zaprezentować po raz pierwszy, np. rozmowa o pracę czy randka, to warto zadbać o naszą autoprezentację. Autoprezentacja jest to nic innego jak zaprezentowanie własnej osoby w jak najlepszym świetle.
   
  Polacy nie lubią wychwalać sami siebie (czasami zdarzają się nieliczne wyjątki od reguły, aczkolwiek zdarza się to sporadycznie). Aby zaprezentować się w dobry sposób powinniśmy na samym początku poznać tą drugą stronę. Czyli wychwycić jak najwięcej informacji, które połączone ze sobą dadzą nam obraz tej osoby. Aby wdać się w łaski tej osoby i odebrała nas bardzo pozytywnie trzeba rozpoznać co jest dla niej najbardziej istotne.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zadbaj o profesjonalną obsługę klienta, rozwój menadżerów i działu handlowego. Zobacz:

  Jest to ważne, ponieważ będziemy wówczas wiedzieć, czy na przykład osoba z którą rozmawiamy lubi zwięzłe i na temat odpowiedzi czy raczej długie i rozwinięty wypowiedzi, czy woli aby czuć się spontanicznie czy raczej zawodowo. Kolejnym krokiem będzie zadanie sobie pytania na temat, jak chcemy aby odebrano nas podczas tej pierwszej rozmowy.

  Ważne jest czy chcemy aby nas odebrano jako wesołą i spontaniczną osobę, czy raczej osobę z klasą i profesjonalizmem. Jeżeli określisz się już w tym temacie to powinieneś wówczas używać takich zwrotów, dzięki którym ta druga osoba będzie Cię odbierała właśnie za taką jaką my chcemy.
   
  Warto także przygotować sobie kwestię, która będzie jakby ściągawką na pytanie o sobie (to pytanie pada na większości rozmów o pracę i warto być na nie solidnie przygotowanym). Warto także zbalansować informacje o sobie, czyli powiedzieć coś dobrego na początku i końcu a te rzeczy pośrednie powiedzieć w środku, aby nie zapadły tak solidnie w pamięci naszego rozmówcy.

  Warto poznawać takie techniki autoprezentacji aby móc się profesjonalnie przygotować do każdej rozmowy o pracę, obojętnie czy idziemy na rozmowę do wielkiej korporacji czy do butiku odzieżowego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.