Efektywne zarządzanie swoim czasem

Efektywne zarządzanie swoim czasem w pracy nie należy do najprostszych. Wymaga przede wszystkim dużej mobilizacji i nastawienia na osiąganie celów, ale przede wszystkim, pewnych bardzo konkretnych umiejętności.

zdjęcie - Efektywne zarządzanie swoim czasem
 
Zarządzanie czasem w pracy nie należy do najprostszych. Wymaga przede wszystkim dużej mobilizacji i nastawienia na osiąganie celów, ale przede wszystkim, pewnych bardzo konkretnych umiejętności.
 
O tym, że czas jest dla nas niezwykle cenny wie chyba każdy. Jednakże, natłok obowiązków, krótkie terminy realizacji tych zadań, a także własne potrzeby sprawiają, że w przypadku złego zarządzania czasem nie jesteśmy w stanie osiągnąć wyznaczonych celów na czas.

Wówczas zwykle rodzi się niezadowolenie, frustracja, zmniejsza się samoocena, pojawia się zupełnie niepotrzebny nikomu stres, a zadowolenie z pracy maleje. Aby temu zapobiec, wystarczy odpowiednio podejść do tematu i nauczyć się w odpowiedni sposób zarządzać swoi czasem i swoimi zadaniami w czasie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

Podstawową rzeczą jest, aby zaplanować swoje działania. Ułożenie planu, w jaki sposób zrealizować swój cel, jakimi krokami do niego dojść, a także jak dużo czasu powinniśmy poświęcić na poszczególne etapy to absolutnie najważniejsza sprawa w zarządzaniu czasem.

Jedynie mając ułożony plan, jak działać, będziemy wiedzieć w jaki sposób osiągnąć cel, monitorować postępy i reagować od razu, kiedy tylko pojawią się jakiekolwiek problemy. Dzięki temu skutecznie zmniejszymy stres, jaki może towarzyszyć problemom z realizacją zadań, przygotować się na ewentualne konsekwencje, uprzedzić o problemach przełożonych i, być może, wspólnie znaleźć sposób na rozwiązanie problemów.
 
Warto również pamiętać, by nie skupiać się na zbyt wielu rzeczach na raz. Choć praca wymaga często od nas wielozadaniowości i podzielności uwagi, to nie można poświęcać się zbyt wielu sprawom na raz, bo może umknąć nam kilka naprawdę istotnych kwestii. Warto stworzyć listę zadań i określić stopień ich ważności.

Zadania ważne, do zrobienia na już, ważne do zrobienia na potem, mniej ważne do zrobienia na już i mniej ważne do zrobienia na potem. Zaczynamy od realizacji zadań ważnych, które są do zrobienia na już. Później powinny być realizowane zadania ważne do zrobienia na potem. Dopiero później można skoncentrować się na zadaniach mniej ważnych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.