Empowerment

W zarządzaniu przedsiębiorstwem wciąż poszukiwane są różne, nowoczesne rozwiązania, systemy, metody, techniki czy pomysły, jak zarządzać firmą. Specjaliści nieustannie zastanawiają się, jakie techniki okażą się najlepsze oraz co przyniesie firmie sukces. Modeli zarządzania znamy już bardzo wiele. Od niektórych się już nawet odchodzi, bo w aktualnej sytuacji rynkowej nie spełniają swojej funkcji bądź też z uwagi na wpływ innych czynników po prostu nie są już skuteczne. 

zdjęcie - (the_title())
 
W zarządzaniu przedsiębiorstwem wciąż poszukiwane są różne, nowoczesne rozwiązania, systemy, metody, techniki czy pomysły, jak zarządzać firmą. Specjaliści nieustannie zastanawiają się, jakie techniki okażą się najlepsze oraz co przyniesie firmie sukces. Modeli zarządzania znamy już bardzo wiele.

Od niektórych się już nawet odchodzi, bo w aktualnej sytuacji rynkowej nie spełniają swojej funkcji bądź też z uwagi na wpływ innych czynników po prostu nie są już skuteczne. Ich miejsce najczęściej zastępują nowe, ulepszone, całkowicie innowacyjne rozwiązania, dzięki którym przedsiębiorca ma nadzieję osiągnąć sukces i pozytywnie wpłynąć na rozwój organizacji.
 
Popularne jest również, aby w zarządzaniu własną działalnością gospodarczą łączyć pewne modele zarządzania, dostępne, znane techniki i zarządzać w dość elastyczny sposób.

Jak pokazały lata doświadczeń wielu przedsiębiorców, takie zarządzanie sprawdza się najlepiej, a elastyczność sprawia, że zawsze można dostosować sposób zarządzania do aktualnej sytuacji wewnętrznej przedsiębiorstwa, czy też zareagować na zmiany, zachodzące na rynku.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wśród modeli zarządzania, na które w ostatnich czasach decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw, na szczególną uwagę zasługuje empowerment, czyli angażowanie pracowników danej organizacji w podejmowanie decyzji z nią związanych. Empowerment sprawia, że pracownicy stają się w części odpowiedzialni za podejmowane decyzje, czują się odpowiedzialni również za funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.
 
Dzięki takiemu zarządzaniu pracownicy stają się wyjątkowo bardzo świadomi przedsiębiorstwa, zwiększają swoje poczucie przynależności do przedsiębiorstwa, jak również pracują znacznie wydajniej.

Posiadanie realnej władzy w przedsiębiorstwie sprawia również, że pracownicy bardzo chętnie ze sobą współpracują, podejmują się różnego rodzaju wyzwań i są znacznie bardziej aktywni. Praca zaś daje pracownikom znacznie większą satysfakcję, a osiąganie sukcesów sprawia, że są oni bardzo zadowoleni ze swojej aktywności zawodowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.