Inteligencja emocjonalna szkolenie

Wśród wielu rodzajów inteligencji, szczególne miejsce zajmuje inteligencja emocjonalna, która odpowiada przede wszystkim za to, w jaki sposób potrafimy porozumiewać się z innymi, jak skutecznie odbieramy informacje, jakie ktoś chce nam przekazać, a także w jaki sposób sami informujemy innych. Jednak istotę tego przekazu nie stanowi komunikacja werbalna, ale przede wszystkim komunikacja niewerbalna, mowa ciała, mimika twarzy i to, co możemy „wyczytać pomiędzy wierszami”.

   
  Wśród wielu rodzajów inteligencji, szczególne miejsce zajmuje inteligencja emocjonalna, która odpowiada przede wszystkim za to, w jaki sposób potrafimy porozumiewać się z innymi, jak skutecznie odbieramy informacje, jakie ktoś chce nam przekazać, a także w jaki sposób sami informujemy innych. Jednak istotę tego przekazu nie stanowi komunikacja werbalna, ale przede wszystkim komunikacja niewerbalna, mowa ciała, mimika twarzy i to, co możemy "wyczytać pomiędzy wierszami".
   
  Osoby, które posiadają wysoki stopień inteligencji emocjonalnej bez większych problemów są w stanie odgadnąć uczucia innych osób, to czy ktoś jest zadowolony, zasmucony, czy też z jakiegoś powodu nie odczuwa satysfakcji. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w biznesie, bowiem łatwo można odgadnąć, który pracownik nie czuje się związany z firmą, który myśli o zmianie zatrudnienia, jak również, czy jakieś działania przynoszą oczekiwany efekt, czy nie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Kierownik, który posiada wysokie zdolności związane z inteligencją emocjonalną może w porę zareagować, np. kiedy pracownik nie czuje się zmotywowany do pracy, kiedy powierzane zadania nie przynoszą oczekiwanych efektów, bądź kiedy między pracownikami zaczyna narastać jakiś konflikt. Wówczas, szybka i skuteczna reakcja kierownika może okazać się konieczna, aby np. rozwiązać spór pomiędzy pracownikami, nie dopuścić do efektów tego sporu, ani też do niekorzystnych jego efektów, które mogłyby znacząco zaszkodzić przedsiębiorstwu.
   
  Inteligencja emocjonalna szkolenie okazuje się być bardzo korzystne dla wielu osób, w tym w szczególności dla kadry zarządzającej zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. Podczas szkolenia można dowiedzieć się, w jaki sposób rozpoznawać pierwsze symptomy niezadowolenia z pracy u pracowników, braku motywacji, wypalenia zawodowego, przemęczenia, czy właśnie narastających konfliktów w firmie.

  Szkolenie pozwala również dowiedzieć się, w jaki sposób motywować pracowników, jak zapobiegać negatywnym skutkom braku motywacji czy choćby konfliktów w firmie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.