Przyczyny konfliktów

Konflikty towarzyszą nam na każdym kroku naszego życia. Z pewnością najczęściej spotykamy się z nimi w przypadku wielu codziennych sytuacji, a nawet w zaciszu domowym. Nie jest to tylko jedyne miejscem, gdyż wiele konfliktów ma miejsce w naszym miejscu pracy. To właśnie konflikty są ogromnym problemem dla menadżerów, jak i pracodawców, by móc efektywnie prowadzić swój zespół, czy też pracowników. Ciężko jednoznacznie podkreślić co jest powodem konfliktów w pracy. 

   
  Konflikty towarzyszą nam na każdym kroku naszego życia. Z pewnością najczęściej spotykamy się z nimi w przypadku wielu codziennych sytuacji, a nawet w zaciszu domowym. Nie jest to tylko jedyne miejscem, gdyż wiele konfliktów ma miejsce w naszym miejscu pracy. To właśnie konflikty są ogromnym problemem dla menadżerów, jak i pracodawców, by móc efektywnie prowadzić swój zespół, czy też pracowników.
   
  Ciężko jednoznacznie podkreślić co jest powodem konfliktów w pracy. Niemniej jednak nie można odrzucać tutaj aspektów, typowo ludzki, czyli emocji, zazdrości, nienawiści oraz relacji damsko – męskich. W wielu przypadkach dominuje jednak zazdrość i to ona popycha wiele osób do czasem nieprzewidzianych działań, które (nawet w sposób nieświadomy dla tej osoby) mogą zaszkodzić firmie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu z komunikacji. Dzięki temu szkoleniu rozwiniesz m.in.: umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób prosty i precyzyjny, umiejętność aktywnego słuchana, umiejętność przyjmowania i udzielania informacji zwrotnej.

  Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenie pewność siebie w biznesie.

  Weźmy na przykład znakomitego pracownika, który tworzy świetne projekty. Szef go docenia dając mu regularnie podwyżkę, awanse bądź różne bonusy. Innym pracownikom może się to nie podobać, choć tak naprawdę wszystko zależy od nich samych. W efekcie zazdrości, mogą zniechęcić się do dalszej pracy, bądź co gorsza w jakiś nieprzyjemny sposób mścić się na wspomnianym pracowniku.

  Doskonałym przykładem jest skasowanie jakiś plików na jego komputerze (nad którymi ostatnio pracował). W efekcie owy pracownik, nie dostarcza ich na czas i dostaje naganę od przełożonego. Brak tych dokumentów na czas powoduje, że firma nie ma gotowego planu działania w przypadku pewnej sprawy, co automatycznie może przełożyć się na generowanie kosztów, gdyż nie zaradziliśmy jej w odpowiedni sposób.
   
  W ten sposób nieświadome działanie, wynikające z zazdrości jest przyczyną wielu przykrości dla samego przedsiębiorstwa. Dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie kontrolowanie relacji jakie występują między pracownikami. Oczywiście przyczyn konfliktów jest o wiele więcej, stąd bardzo ważne jest rozpoznawanie ich podstaw, W efekcie pozwoli to na uzyskanie bardzo efektywnego zespołu, którego współpraca zapewni nam znakomite wyniki jak i liczne zyski.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.