Warsztaty asertywności

O asertywności każdemu z nas zapewne mówiono bardzo dużo w szkole. Asertywność była wówczas przedstawiana po prostu jako sztuka mówienia nie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to coś znacznie więcej. Otóż asertywność to także umiejętność wypowiedzenia własnej opinii, uzasadnienia własnego zdania oraz trwania przy swoich przekonaniach, nawet jeśli inni chcą je zmienić.

 
O asertywności każdemu z nas zapewne mówiono bardzo dużo w szkole. Asertywność była wówczas przedstawiana po prostu jako sztuka mówienia nie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to coś znacznie więcej. Otóż asertywność to także umiejętność wypowiedzenia własnej opinii, uzasadnienia własnego zdania oraz trwania przy swoich przekonaniach, nawet jeśli inni chcą je zmienić.

Wartość asertywności w firmie

Czy taka cecha jak asertywność jest potrzebna przy pracy w firmie? Jak najbardziej tak. Często bowiem spotykamy się z sytuacjami, w których szef wymaga od nas czegoś ponad nasze zdolności, pracownicy zlecają nam za dużo obowiązków itd. W efekcie nieraz jesteśmy przeciążeniu sfrustrowani. Te emocje zaś bardzo nas osłabiają.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

Zdecydowanie zatem warto umieć powiedzieć w dyplomatyczny sposób, że tego nie zrobimy. Warto bowiem także zdawać sobie sprawę z tego, że czasem szef czy pracownicy nie nakładają na nas zadań złośliwie czy z lenistwa, lecz po prostu nie wiedzą, że nie jesteśmy w stanie już tego zrobić.

Warsztaty asertywności

W jaki jednak sposób możemy nauczyć się asertywności? Otóż zdecydowanie najlepszym sposobem jest tutaj wybranie się na jeden z wielu warsztatów poświęconych temu zagadnieniu. Takie warsztaty prowadzą bowiem prawdziwi specjaliści, którzy na sytuacjach z życia wziętych nauczą nas asertywności, pokażą na czym to polega.

Dobra firma organizująca szkolenia z asertywności

Trzeba jednak stanowczo podkreślić, że musimy zdecydować się na naprawdę dobrą firmę, która organizuje takie warsztaty. Co jest wyjątkowo istotne - to muszą być warsztaty a nie szkolenie czy wykłady. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, kto dokładnie prowadzi szkolenie, czy jest to osoba rzeczywiście znająca się na danym zagadnieniu, czy też niespecjalnie.

Poprośmy zatem ją o jakieś referencje, dyplomy skończenia studiów, kursów itd. spójrzmy także na opinie i komentarze w Internecie pozostawione przez innych klientów danej firmy - mogą one być dla nas naprawdę cenną wskazówką.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.