Warsztaty z komunikacji interpersonalnej

Nie da się ukryć, że komunikacja jest jedną z najważniejszych umiejętności w życiu każdego człowieka. Z interakcjami międzyludzkimi mamy bowiem do czynienia niemal na każdym kroku – czy to w rodzinie, czy podczas codziennych zajęć takich jak robienie zakupów lub wizyta w gabinecie lekarskim, czy też na polu zawodowym. Spośród wszystkich wymienionych wyżej sytuacji, wciąż najbardziej niedoceniana wydają się być sfera zawodowa.
 
Nie da się ukryć, że komunikacja jest jedną z najważniejszych umiejętności w życiu każdego człowieka. Z interakcjami międzyludzkimi mamy bowiem do czynienia niemal na każdym kroku - czy to w rodzinie, czy podczas codziennych zajęć takich jak robienie zakupów lub wizyta w gabinecie lekarskim, czy też na polu zawodowym. Spośród wszystkich wymienionych wyżej sytuacji, wciąż najbardziej niedoceniana wydają się być sfera zawodowa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

Wciąż pokutuje przekonanie, że swoje obowiązki należy po prostu dobrze wykonywać, a atmosfera w pracy nie jest już taka ważna. Na szczęście coraz więcej managerów dostrzega potencjał rozwoju firmy właśnie w kształtowaniu odpowiedniej atmosfery i wysyła pracowników na specjalistyczne warsztaty z komunikacji interpersonalnej.

Uczestnictwo w warsztatach -- kto może wziąć w nich udział?

Większość warsztatów z doskonalenia umiejętności komunikacyjnych ma formułę otwartą, co oznacza że udział w nich może wziąć każdy zainteresowany. Warto pamiętać o tym, że umiejętności komunikacyjne niezbędne są na każdym etapie życia, nieważne więc czy jest się upieczonym absolwentem studiów, czy pracownikiem z długoletnim stażem pracy - chcąc świadomie budować swoją karierę zawodową, warto podnosić kwalifikacje niezależnie od wieku czy zajmowanego obecnie stanowiska.

Jak przebiegają warsztaty?

Cechą wspólną wszystkich organizowanych warsztatów komunikacyjnych jest to, że położono na nich nacisk na to, aby grupy szkoleniowe były kameralne. Zazwyczaj w procesie szkoleniowym jednorazowo bierze udział od kilku do kilkunastu osób.

Takie niewielkie grupki sprzyjają przyswajaniu wiedzy, a także temu, że każdy z uczestników podczas symulowanych sytuacji czy gier edukacyjnych może przećwiczyć w praktyce nabytą wcześniej wiedzę. Formuła warsztatowa z góry zakłada jak najwięcej ćwiczeń praktycznych przekładanych skondensowaną wiedzą przekazywaną w niewielkich dawkach. Koszt uczestnictwa w warsztatach z komunikacji interpersonalnej to przeważnie kilkaset złotych - warto negocjować z przełożonym zwrot kosztów uczestnictwa.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.