Zarządzanie stresem szkolenie

Stres od zawsze towarzyszy naszym działaniom, dlatego też nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstw. To właśnie on odpowiada za liczne niepowodzenia, lecz z drugiej strony jest przyczyną motywacji, która daje nam dodatkową energię do działania. Stąd też powstała grupa określona jako zarządzanie stresem. Jest to szereg działań o bardzo obiecującym i skutkującym podejściu w stosunku do stresu. W jej ramach istnieje pięć głównych zasad, które są kluczowe dla poprawnego zarządzania w sytuacjach stresowych. 

zdjęcie - Zarządzanie stresem szkolenie
 
Stres od zawsze towarzyszy naszym działaniom, dlatego też nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstw. To właśnie on odpowiada za liczne niepowodzenia, lecz z drugiej strony jest przyczyną motywacji, która daje nam dodatkową energię do działania. Stąd też powstała grupa określona jako zarządzanie stresem.

Jest to szereg działań o bardzo obiecującym i skutkującym podejściu w stosunku do stresu. W jej ramach istnieje pięć głównych zasad, które są kluczowe dla poprawnego zarządzania w sytuacjach stresowych.
 
Po pierwsze zarówno jednostka, jak i cała organizacja są od siebie bardzo zależne. Automatycznie wydajność, jak i zdrowie jednostki ma wpływ na funkcjonowanie całej organizacji, oraz odwrotnie. Dlatego też bardzo ważne jest wzajemne dopasowanie, które zapewnia wysokiej jakości efekty.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Po drugie stres zarówno organizacyjny, jak i indywidualny wyzwalany przez poszczególne jednostki, jest nieunikniony. Dlatego też nie można usilnie starać się go zablokować. Z drugiej strony nie można też usprawiedliwiać się nim w sytuacji, gdy nic nie wykonaliśmy.
 
Trzecia zasada odnosi się do tego, że to zarządzający ponoszą pełną odpowiedzialność za zdrowie jednostek jak i całej organizacji. W ten oto sposób powinni oni działać z myślą zarówno o swoim dobrze, jak i poszczególnych jednostek. Kolejna zasada odnosi się do elastyczności przedsiębiorstw. Powinny one być w stanie dopasować się do nowelizacji oraz zmian jakie przynosi czas. Ważny w tym przypadku jest stały, niezmienny wysiłek, który musi być skierowany na problem zarządzania stresem, oraz na monitorowanie go.
 
Ostatnia zasada odnosi się do tego, że każdy zarówno indywidualny pracownik, jak i organizacja reagują winny sposób na stres. W praktyce ma to poważne konsekwencje, gdyż nie można podać jednej najlepszej metody walki ze stresem. Dlatego też sam model zarządzania stres powinien być dostosowany do danego przedsiębiorstwa. W efekcie czego będzie spełniał swoją rolę najlepiej jak tylko można, oraz będzie przynosił liczne korzyści.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.