Zarządzanie stresem

Stres pojawia się w odpowiedzi na wysokie wymagania sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Kiedy nasz organizm, czy też umysł nie jest w stanie zachować równowagi z powodu jakiejś sytuacji, kiedy nie może zaadaptować się wystarczająco szybko do czynników oddziałujących na nas, wówczas dochodzi do pracy organizmu na najwyższych obrotach. Zarówno ciało jak i umysł stara się wytężyć wszystkie swoje siły, aby wydostać się z trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł. Stara się zaadaptować możliwie jak najszybciej i znów powrócić do stanu ogólnej równowagi.

   
  Stres pojawia się w odpowiedzi na wysokie wymagania sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Kiedy nasz organizm, czy też umysł nie jest w stanie zachować równowagi z powodu jakiejś sytuacji, kiedy nie może zaadaptować się wystarczająco szybko do czynników oddziałujących na nas, wówczas dochodzi do pracy organizmu na najwyższych obrotach.

  Zarówno ciało jak i umysł stara się wytężyć wszystkie swoje siły, aby wydostać się z trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł. Stara się zaadaptować możliwie jak najszybciej i znów powrócić do stanu ogólnej równowagi.
   
  Czynnikami, które wywołują stres są różne sytuacje z naszego życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Choć wieloletnie badania pokazały, że długotrwałe narażenie na sytuacje stresujące powoduje wiele chorób, to umiejętnie wprowadzone zarządzanie stresem może również znacznie podnieść efektywność. W jaki sposób?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Nie stresuj się. Dowiedz się jak zachować spokój w sytuacjach stresogennych. Poznaj techniki zarządzania stresem. Pracuj nad sobą, aby przezwyciężyć stres. Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach: szkolenie zarządzanie stresem, trening pewności siebie, szkolenie - motywacja .

  W pierwszej fazie stresu, nasz organizm mobilizuje wszystkie swoje siły do tego, by znaleźć rozwiązanie, zneutralizować czynnik, który wywołał stres. Dopiero przedłużające się sytuacje stresowe zaczynają wpływać na nasz organizm negatywnie, a nawet destrukcyjnie.

  Umiejętne zarządzanie stresem pozwala zaś na wykorzystanie tej fazy mobilizacji do zwiększenia efektywności pracy, poprawy skupienia się na zadaniu i jego realizacji. Koniecznością jest jednak, aby w porę zlikwidować czynnik stresujący, by stres nie zaczął działać negatywnie. Jeśli działania zakończą się sukcesem, pracownik odczuje wielką satysfakcję i radość, a działanie stresu będzie można uznać za pozytywne.

  Jeśli jednak zadanie nie zostanie ukończone z sukcesem, pracownik będzie czuł się zawiedziony, co może spowodować szybkie wypalenie zawodowe, zmęczenie i niechęć do dalszej pracy.

  Właśnie dlatego tak ważne jest, by kierownicy i managerowie zespołów potrafili umiejętnie zarządzać stresem, aby wykorzystywać jego pozytywne działanie i ogromne możliwości do zwiększenia efektywności pracy swojego zespołu, nie dopuszczając przy tym do pojawiania się negatywnych symptomów czy nawet pierwszych oznak niekorzystnego oddziaływania stresu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.