Zarządzanie zmianą w organizacji

Na efektywność funkcjonowania przedsiębiorstwa ma wpływ wiele istotnych czynników. Do tych czynników bez wątpienia należy umiejętność zarządzania czasem. Dlaczego ta umiejętność jest tak ważna?

   
  Na efektywność funkcjonowania przedsiębiorstwa ma wpływ wiele istotnych czynników. Do tych czynników bez wątpienia należy umiejętność zarządzania czasem. Dlaczego ta umiejętność jest tak ważna? W prawidłowym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa codziennie pojawia się bardzo wiele istotnych zadań i obowiązków, które należy wykonać.

  Na ich wykonanie z kolei, zazwyczaj jest jakiś jasno określony czas, którego nie należy przekraczać. Aby przedsiębiorstwo mogło się rozwijać, bez wątpienia koniecznym jest, żeby oprócz tych podstawowych zadań czy obowiązków zadbać również o wiele innych, dodatkowych kwestii. Jednocześnie, należy ograniczać ilość zatrudnionych pracowników, gdyż są to dodatkowe, najczęściej bardzo wysokie koszty.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zarządzanie pokoleniem y – czyli jak rozmawiać z dwudziestoparolatkiem aby czuł się zmotywowany do pracy? Posiadanie w jednym zespole przedstawicieli różnych pokoleń jest wyzwaniem dla współczesnych menagerów i liderów. Szkolenie z zarządzania multigeneracyjnego pozwala bliżej przyjrzeć pokoleniom aktywnym na rynku pracy oraz dobrać odpowiedni model zarządzania do każdego z nich.


  Mogą Cię również zainteresować: szkolenie z zarządzania projektami, warsztaty z komunikacji.

  Właśnie dlatego istotne jest, aby pracownicy doskonale radzili sobie z powierzanymi obowiązkami w określonym czasie, by nie zaistniała konieczność zatrudniania nowych osób. Jednak, aby mogło się tak stać, pracownicy muszą doskonale umieć zarządzać sobą w czasie, by możliwie jak najbardziej efektywnie wykorzystać swój dzień pracy. Czas pracy każdego pracownika jest zazwyczaj jasno określony i w tym czasie pracownik powinien zdążyć zrealizować swoje obowiązki. Do tego jednak niezbędne jest takie zaplanowanie działań, aby jak najlepiej wykorzystać czas.
   
  Efektywne zarządzanie czasem może więc znacząco wpływać na pracę osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie, ale również na cale przedsiębiorstwo. Często zdarza się, że pracodawcy muszą rozważyć, czy w danej sytuacji lepiej będzie wykorzystać dostępne szkolenia z zarządzania czasem kierowane do pracowników firm, czy może lepiej będzie zatrudnić nowego pracownika.

  W wielu przypadkach udaje się skorzystać jedynie ze szkoleń i sprawić, by pracownicy wywiązywali się ze swoich obowiązków znacznie szybciej i efektywniej. Dzięki temu można zaoszczędzić spore środki finansowe, bowiem zdecydowanie większa koszta generuje zatrudnienie nowego pracownika, aniżeli wykorzystywanie szkoleń i kursów do podnoszenia kwalifikacji i kompetencji obecnych pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.