Trudny pracownik

Podstawowym elementem każdego prosperującego przedsiębiorstwa są pracownicy ( na każdym szczeblu zarządzania). To oni stanowią to główne ogniwo napędowe pozwalające na prowadzenie działalności, jej funkcjonowanie, oraz zarabianie funduszy, które w odpowiedniej ilości mogą zapewnić zysk. Nie ma więc co ukrywać, ale to stopień zaangażowania pracowników będzie miał ogromy wpływ na to całe zjawisko. 

zdjęcie - (the_title())


Podstawowym elementem każdego prosperującego przedsiębiorstwa są pracownicy ( na każdym szczeblu zarządzania). To oni stanowią to główne ogniwo napędowe pozwalające na prowadzenie działalności, jej funkcjonowanie, oraz zarabianie funduszy, które w odpowiedniej ilości mogą zapewnić zysk. Nie ma więc co ukrywać, ale to stopień zaangażowania pracowników będzie miał ogromy wpływ na to całe zjawisko.

Stąd współpraca z trudnymi pracownikami, może przynieść dość niekorzystne problemy, które będą miały odzew zarówno pod kątem emocjonalnym, jak i fizycznym ( w postaci np. nadmiernych kosztów).

Wpierw jednak należy zdefiniować osobę trudną tzn. osobę, która jest promotorem całych wydarzeń. Nie można myśleć, że taka osoba jest nerwowa – oczywiście na pewno nie okaże tego w postaci uzewnętrznionej, ale bez problemu będzie można to odczuć.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Chcesz rozwijać swoje umiejętności? Czas na perfekcyjne prezentowanie - zarządzanie wizerunkiem. Bądź gotowy na nowe wyzwania! Wybierz szkolenie które zwiększy twój potencjał innowacyjności i kreatywności. Zobacz nasze szkolenia interpersonalne: szkolenie z asertywności, szkolenia po angielsku, szkolenie zarządzanie czasem.

Co gorsza osoby mniej asertywne, czyli inni pracownicy bądź nawet menadżerowie będą zachowywać się ulegle w stosunku do trudnego pracownika. Celem ich działań będzie wykonanie obowiązków tak by tylko pozostawiono ich w spokoju.

Co więc zrobić gdy mamy do czynienia z takim typem pracownika? W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę, że taka osoba często zapomina się kontrolować i bardzo łatwo ulega swoim emocjom. Takie emocjonalne podejścia zaburza logiczne myślenie, co automatycznie zakłóca rozsądne postępowanie. W takim wypadku bardzo łatwo doprowadzić do konfliktu wewnątrz zespołu pracowników. Problemem nie jest sytuacja gdy taki pracownik jest słaby i można do zwolnić.

Jednakże gdy owa osoba jest znakomita w swoim fachu bardzo trudno jest zrezygnować z jej usług. Ponadto należy pamiętać, że trudny pracownik wcale nie oznacza złego pracownika.

Bardzo możliwe, że wymaga on po prostu innego bardziej osobistego podejścia lub też aktualnie zmaga się z jakimś problemem. Dlatego też bardzo kluczową kwestią jest wypracowanie prawidłowych technik związanych zarówno z komunikacją, jak i podejmowaniem działań w przypadku sytuacji nerwowych (czyli gdy dominują emocje).

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.