Asertywność w pracy

Na świecie żyje prawie osiem miliardów ludzi i biorąc pod uwagę taką dużą ilość ludzi nasuwa się wniosek, że istnieje taka sama ilość różnych charakterów, poglądów, wyznań. Niektórzy potrafią bronić swojego zdania i twardo stać przy swoim, jednak inni ludzie zmieniają zdania pod presją innych ludzi jak chorągiewki. Dlatego warto się uczyć jak bronić swojego zdania. A taka umiejętność nazwa została asertywnością. Przydaje się ona szczególnie w pracy, gdy narażeni jesteśmy na różne typy ludzi i każdy dąży do góry po szczeblach kariery. 

   
  Na świecie żyje prawie osiem miliardów ludzi i biorąc pod uwagę taką dużą ilość ludzi nasuwa się wniosek, że istnieje taka sama ilość różnych charakterów, poglądów, wyznań. Niektórzy potrafią bronić swojego zdania i twardo stać przy swoim, jednak inni ludzie zmieniają zdania pod presją innych ludzi jak chorągiewki. Dlatego warto się uczyć jak bronić swojego zdania. A taka umiejętność nazwa została asertywnością.

  Przydaje się ona szczególnie w pracy, gdy narażeni jesteśmy na różne typy ludzi i każdy dąży do góry po szczeblach kariery. Gdy ktoś nie zachowuje się dobrze w stosunku do nas to warto potrafić powiedzieć nie ale w sposób kulturalny i nieobrażający zdania, poglądów i samej osoby w drugim człowieku. To jest prawdziwa asertywność. W jaki sposób to wykonać?
   
  Istnieje wiele technik, które pozwalają stopniowo uczyć się technik asertywności. Jedną z nich jest technika zdartej płyty. Ta technika mówi o tym, że gdy ktoś próbuje nas do czegoś nakłonić my stale powtarzamy swoje zdanie do momentu aż ta druga osoba zrezygnuje. W ten sposób kulturalnie wyjaśniamy swoje stanowisko i trzymamy się stale swojej opinii.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak zachować life work balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi:szkolenie asertywność, stres szkolenie, zarządzanie czasem szkolenie.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

  Kolejną techniką będzie asertywne przyznanie się do błędu, jeżeli rzeczywiście taki popełniliśmy. Taka nauka wytworzy u nas umiejętność szczerości i prawdomówności a także sprawi, że inni ludzie będą widzieć w nas godne szczerości osoby.

  Warto także zaznajomić się z taką techniką jak drążenie tematu, która polega na tym, ze jeżeli nie zgadzamy się z czyimś zdaniem to nie przekreślamy go z góry tylko staramy się poznać szczegóły, dla których druga osoba ma takie zdanie a nie inne. Być może dzięki postawieniu jakichś innych argumentów od naszych, zmienimy punkt widzenia i być może zmieni się także nasza opinia.

  Jest to konstruktywna technika, dzięki której uczymy się także reagować, oceniać, wiązać przyczyny ze skutkami a także wysłuchiwać innych ludzi. Istnieje jeszcze wiele takich technik. Każdy kulturalny człowiek powinien znać chociaż tych kilka, ponieważ przydają się one bardzo w życiu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.