Empowerment

W zarządzaniu przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi wyróżnić możemy ogromną ilość technik, metod, czy zagadnień, które mają za zadanie pomagać w tym zarządzaniu i ułatwiać ten proces. Ponadto, dostępnych jest wiele narzędzi i technik, które przysłużą się temu zadaniu. Dzięki ich znajomości, dyrektorzy przedsiębiorstw, kierownicy i liderzy grup mogą jeszcze efektywniej i skuteczniej zarządzać przedsiębiorstwem i osobami w nim zatrudnionymi.

zdjęcie - (the_title())
 
W zarządzaniu przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi wyróżnić możemy ogromną ilość technik, metod, czy zagadnień, które mają za zadanie pomagać w tym zarządzaniu i ułatwiać ten proces. Ponadto, dostępnych jest wiele narzędzi i technik, które przysłużą się temu zadaniu. Dzięki ich znajomości, dyrektorzy przedsiębiorstw, kierownicy i liderzy grup mogą jeszcze efektywniej i skuteczniej zarządzać przedsiębiorstwem i osobami w nim zatrudnionymi.
 
Jedną z wielu metod zarządzania jest empowerment, czyli nadawanie pracownikom realnej władzy i umożliwianie podejmowania decyzji. Zgodnie z tą filozofią, pracownicy mogą brać czynny udział w decydowaniu o losach przedsiębiorstwa, przyczyniać się do ustalania strategii firmy, jak również wspólnie z dyrektorem i kierownictwem decydują o tym, co będzie misją i wizją przedsiębiorstwa.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Techniki takie, jak empowerment sprawdzają się doskonale. W tym przypadku, pracownicy czują się w pewnym stopniu odpowiedzialni za funkcjonowanie i rozwój organizacji. Są tez bardziej zaangażowani i chętni do działania. Czują się częścią firmy, jej nieodłącznym elementem, mają poczucie, że są ważni dla przedsiębiorstwa, a co za tym idzie, również sami przedsiębiorstwo traktują jako coś bardzo ważnego. Tym samym wzrasta zaangażowanie pracowników w przedsiębiorstwo, ich odpowiedzialność i chęć rozwoju siebie i firmy, której są częścią.
 
W przedsiębiorstwie, w którym korzysta się z tej techniki zarządzania, pracownicy są znacznie bardziej świadomi wszystkiego, co robią, a także konsekwencji jakie za sobą niosą ich czyny. Ponadto, wszelkie działania pracowników mogą być bardziej skuteczne, a pracownicy nie obawiają się swoich kreatywnych pomysłów, bowiem są świadomi tego, co może z nich wyniknąć.

Ta świadomość znacząco przekłada się na funkcjonowanie i rozwój firmy, co w wielu przypadkach może odgrywać istotną rolę.
 
W dzisiejszych czasach zainteresowanie takimi właśnie technikami, jak empowerment znacząco się zwiększa, a przedsiębiorcy chętnie wykorzystują nowoczesne metody zarządzania, które mogą pomóc odnieść sukces.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.