Jak motywować zespół

Motywowanie to jeden z głównych atrybutów zarządzania odpowiadającego za poprawne prowadzenie naszej działalności. Kluczem więc efektywnego realizowania naszych celów, a także wysokiego wyniku finansowego jest nie tylko wykwalifikowana i doświadczona kadra, ale także odpowiednia motywacji pracowników do działania. Samo motywowanie możemy podzielić na dwa główne rodzaje. Zaliczamy do niego motywowanie pozytywne, mające za zadnie pobudzić w nas pozytywne emocje oraz system nagrody w mózgu, a także motywacje negatywne, które to skupiają się na strachu przed otrzymaniem kary. 
   
  Motywowanie to jeden z głównych atrybutów zarządzania odpowiadającego za poprawne prowadzenie naszej działalności. Kluczem więc efektywnego realizowania naszych celów, a także wysokiego wyniku finansowego jest nie tylko wykwalifikowana i doświadczona kadra, ale także odpowiednia motywacji pracowników do działania.

  Samo motywowanie możemy podzielić na dwa główne rodzaje
  . Zaliczamy do niego motywowanie pozytywne, mające za zadnie pobudzić w nas pozytywne emocje oraz system nagrody w mózgu, a także motywacje negatywne, które to skupiają się na strachu przed otrzymaniem kary.
   
  Skupmy się jednak na pierwszej grupie. Tutaj bardzo częstym sposobem jest motywowanie finansowe. Mowa o rożnego rodzaju podwyżkach oraz premiach, które to mają za zadanie zachęcić nas do lepszej pracy i szybszego działania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Ma to znaczące podejście do wykorzystania naszych pragnień, gdyż jakby na to nie spojrzeć w obecnym świecie, mamy do czynienia z potrzebą posiadania pieniądza, by móc spełniać swoje potrzeby. Oczywiście nie jest to jedyny sposób motywowania pozytywnego.
   
  Można także zaliczyć tutaj motywację pozapłacową, która obejmuje rożnego rodzaju niefinansowe benefity. Zaliczamy do nich np. pakiety ubezpieczeniowe zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich, karnety, czy też zniżki do rożnych miejsc, karty fitness, czy też darmowe kursy i szkolenia oraz wyjazdy integracyjne.

  Co ciekawe aktualnie odnotowuje się trend, w którym to właśnie pozapłacowe motywowanie jest korzystniejsze dla wielu osób. Owe motywowanie pozytywne jest uznawane za bardziej efektywne do swojego negatywnego odpowiednika. Skutkuje ono zyskaniem bardziej lojalnych i efektywnych podwładnych, którzy to wykonają różnego rodzaju zadania.
   
  Motywowanie negatywne opiera się na różnego rodzaju karach, np. finansowych, czy też pociągnięcia do odpowiedzialności za niezrealizowanie pewnych zadań. W momencie gdy pracownik zawiedzie, może się spodziewać nawet utraty pracy, stąd stres przed taką sytuacją motywuje go do lepszego starania się i efektywnej pracy. Na długą metę takie działanie może powodować jednak negatywne skutki, które to nie przyniosą nic dobrego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.