Komunikacja interpersonalna szkolenie

Skończyły się już czasy, kiedy to pracownicy mieli w firmie tylko do wykonania swój kawałek pracy i tylko z niego byli rozliczani. Aktualnie, obok oczywiście twardych mierników, ocenie podlegają także stosunki panujące pomiędzy współpracownikami. Do głosu coraz częściej dochodzi bowiem model zarządzania, w którym stawia się także na człowieka i na to jak on w danej społeczności i strukturze funkcjonuje. Zdarzają się przypadki, że udało się zatrudnić bardzo dobrego specjalistę. 


  Skończyły się już czasy, kiedy to pracownicy mieli w firmie tylko do wykonania swój kawałek pracy i tylko z niego byli rozliczani.
  Aktualnie, obok oczywiście twardych mierników, ocenie podlegają także stosunki panujące pomiędzy współpracownikami. Do głosu coraz częściej dochodzi bowiem model zarządzania, w którym stawia się także na człowieka i na to jak on w danej społeczności i strukturze funkcjonuje.

  Zdarzają się przypadki, że udało się zatrudnić bardzo dobrego specjalistę.

  Ma on zarówno odpowiednie doświadczenie, przy tym wpisuje się w budżet wynagrodzenia. Po prostu bajka. Ale po kilkunastu dniach pracy, czasem już po upływie okresu próbnego coś przestaje działać tak jak powinno. Pojawiają się pierwsze rysy. Nowy pracownik albo zostaje odrzucony przez grupę współpracowników, albo sam sprawia, że grupa zaczyna działać dysfunkcyjnie. Co w takiej sytuacji robić?

  Opcja, którą można wybrać zależy w dużej mierze od tego, jak cennym dla nas pracownikiem jest dana osoba.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

  Jeżeli możemy sobie pozwolić na rozwiązanie z nim pracy najprostszym wyjściem będzie wręczenie mu wypowiedzenia (zwłaszcza w przypadku, gdy to on jest odpowiedzialny za powstanie konfliktu). Jeżeli jednak jest dla pracodawcy cennym nabytkiem należałoby rozważyć interwencję i próbę zażegnania konfliktu.

  Często przyczyną problemów bywa nieodpowiednia komunikacja interpersonalna. Szkolenie, które pomoże rozwinąć te umiejętności, zwłaszcza w grupie, która i nie potrafi się dograć może przynieść zaskakująco dobre rezultaty. Nie ulega bowiem wątpliwościom, że częstym podłożem nieporozumień są zwyczajnie błędy popełniane na poziomie wzajemnej wymiany informacji.

  Pamiętać należy także, że zdarzają się przypadki kiedy nowa osoba jest odrzucana przez grupę, bo widzi w niej zagrożenie, lub też stworzyła swego rodzaju klikę i nie chce nikogo więcej do niej dopuścić. Co zrobić w takiej sytuacji?

  Z pewnością z korzyścią dla firmy będzie taką klikę rozbić. Jeżeli to możliwe to poprzydzielać pracowników do nowych zespołów, a najbardziej oporne jednostki niestety zwolnić. Czemu? Ponieważ takie zawiązane kliki są niezwykle demotywujące dla reszty firmy, ponadto mogą także podkopywać autorytet samego szefa.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.