Zarządzanie zespołem rozproszonym

Zespół pracowników, to główny element wpływający na pracę całego przedsiębiorstwa. Pierwotnie składał się on z grupy osób, znajdujących się w jednym miejscu, Ten rodzaj pracy ma z zadanie usprawnienie współpracy między poszczególnymi osobami, jak i ułatwienie działań związanych z zarządzaniem przez menadżerów, bądź szefów. Taki system przez wiele lat funkcjonował bardzo sprawnie, dając przyzwoite, a wręcz zadowalające wyniki dla przedsiębiorstwa. 

zdjęcie - Zarządzanie zespołem rozproszonym
 
Zespół pracowników, to główny element wpływający na pracę całego przedsiębiorstwa. Pierwotnie składał się on z grupy osób, znajdujących się w jednym miejscu, Ten rodzaj pracy ma z zadanie usprawnienie współpracy między poszczególnymi osobami, jak i ułatwienie działań związanych z zarządzaniem przez menadżerów, bądź szefów. Taki system przez wiele lat funkcjonował bardzo sprawnie, dając przyzwoite, a wręcz zadowalające wyniki dla przedsiębiorstwa.
 
Niemniej jednak wraz z rozwojem technologii, jak i postępu całego świata, firmy także musiały się zmienić, by nadążyć za tym tempem, jak i nowymi trendami. Tym samym można dostrzec potrzebę jaka się wyklarowała, a mianowicie pozyskanie lepszych i bardziej uzdolnionych pracowników. Pojawił się jednak pewien problem, gdyż nawet jeśli znaleźliśmy taki pracowników, to w wielu przypadkach znajdowali się oni poza obszarem naszej firmy, a często nawet w innych krajach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma.

Sprawdź naszą ofertę szkoleń menadżerskich. Dowiedz się jak zarządzać pokoleniem Y, jak być autorytetem dla pracowników, jak delegować i motywować zespół, jak prawidłowo przekazywać swoje doświadczenie, jak zarządzać w oparciu o metodologię MBTI. Zobacz szkolenia: szkolenie zarządzanie zespołem, zarządzanie projektami szkolenie, zarządzanie projektami.

Dopiero nowoczesne technologie, zapewniły możliwość kontaktu z nimi, jak i stworzenie formy pracy, jaką jest praca zdalna. Takie działania są bardzo popularne i przynoszą szereg korzyści, jednakże ciągną także za sobą dodatkowe problemy, a w szczególności te związane z zarządzaniem. Pojawia się więc pytanie, jak zarządzać zespołem rozproszonym?

Oczywiście kontakt utrzymujemy przy pomocy rozwiązań technologicznych, jednakże należy pamiętać o szeregu zasad, które są kluczowe dla prawidłowego działania takich rozwiązań.
 
Mowa tutaj o jednym przedstawieniu celów do jakich dążymy, oraz określeniu kluczowych ról poszczególnych członków zespołu. Warto dodatkowo cele główne rozbić na mniejsze cele (tzw. milowe) dzięki czemu o wiele łatwiej będzie je osiągnąć. Poszczególne aspekty należy zamknąć w klarowne ramy takie jak czas wykonania, rodzaj uzyskiwanego produktu, czy też kto jest za co odpowiedzialny.

Jeśli zaś mowa o komunikacji, nigdy nie możemy poprzestać na komunikacji mailowej. Obecnie video-rozmowy są bardzo dobrym rozwiązaniem, budzącym większe zaufanie niż słowo pisane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.