Empowerment

Zarządzanie obejmuje rożnego rodzaju praktyki dążące do uzyskania jak najlepszej efektywności działania przedsiębiorstwa. Na różnego rodzaje aspekty zarządzanie skalda się między innymi motywowanie, które ma za zadanie zachęcić pracowników do lepszej pracy i większej wydajności. Wyróżniamy w nim dwa główne nurty czyli pozytywny związany z systemem nagrody, oraz negatywny związanym z prowadzeniem rożnego rodzaju kar. 
zdjęcie - (the_title())
   
  Zarządzanie obejmuje rożnego rodzaju praktyki dążące do uzyskania jak najlepszej efektywności działania przedsiębiorstwa. Na różnego rodzaje aspekty zarządzanie skalda się między innymi motywowanie, które ma za zadanie zachęcić pracowników do lepszej pracy i większej wydajności. Wyróżniamy w nim dwa główne nurty czyli pozytywny związany z systemem nagrody, oraz negatywny związanym z prowadzeniem rożnego rodzaju kar.

  Jednakże samo motywowanie nie jest jedynym sposobem osiągnięcia sukcesu, jakim jest wydajna praca podwładnych.
   
  Można także zastosować tzw. przydawanie władzy, określane jako empowerment, którego zadaniem jest angażowanie pracowników w podejmowanie różnego rodzaju decyzji związanych z prowadzoną działalnością. Wiąże się to jednak z ponoszeniem odpowiedzialności za podjęte decyzje,. Co automatycznie skutkuje zwiększeniem świadomości pracownika na temat wykonywanej pracy, jak i większego zaangażowania w lepsze wypełnianie obowiązków.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na szkolenie z zarządzania projektami. Na szkoleniu zostaną omówienie kluczowe aspekty związane z zarządzaniem projektami wg. PMI: specyfika pracy projektowej, procesy i fazy w projekcie, kamienie milowe, komunikacja w projekcie, zarządzanie ryzykiem i struktura projektu.Zobacz też zarządzanie czasem szkolenie. Zapraszamy również do zapoznania się z naszym działem szkoleń menadżerskich.

  Samo Empowerment to jedna z wielu koncepcji zarządzania zasobami ludzkimi, której głównym celem jest wzmocnienie oraz usamodzielnienie pracowników.
   
  Naukowcy wyróżnili kilka elementów mających wpływ na jakoś owego zjawiska. Mowa tutaj o tzw. self-efficacy – czyli pojęciu odnoszącym się do posiadania poczucia własnych kompetencji oraz dolności, self-determination – czyli zdolności do podejmowania decyzyjni o samym sobie, personal consequence- wierze w możliwość wpływu na inne czynniki, meaning- czyli poczuciu wartości swoich obowiązków, a także trust czyli poczuciu bezpieczeństwa.
   
  Te aspekty określane mianem wymiarów empowerment mają kluczowe znaczenie w określaniu stopnia zaangażowana pracowników. Samo zjawisko jest pożądane w kontekście zwiększenia wydajności. Osoby, które będą świadome, tego że mają wpływ na pewne sytuacje w firmie o wiele lepiej będą wykonywały swoje obowiązki.

  Chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat można wziąć udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, które to poszerzą naszą wiedzę z tego zakresu zarządzania.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.