Komunikacja werbalna

Każdego dnia ludzie komunikują się ze sobą, przekazują sobie jakieś mniej lub bardziej ważne informacje. Najczęściej do tego celu stosujemy najprostszą technikę, z której czerpać potrafią jedynie ludzie, czyli słowa. Słowa, zamieniane w zdania przekazujemy sobie najczęściej na dwa najbardziej podstawowe sposoby, a zatem metodą pisaną i mówioną. Słowa pisane doskonale sprawdzają się naszym życiu i na stałe zakorzeniły się w codzienności. Czy to pod postacią artykułów prasowych, listów, wiadomości e-mail, sms, czy krótkich notatek pozostawianych komuś na kartce. Niewątpliwie będą nam służyły jeszcze przez wiele lat.

   
  Każdego dnia ludzie komunikują się ze sobą, przekazują sobie jakieś mniej lub bardziej ważne informacje. Najczęściej do tego celu stosujemy najprostszą technikę, z której czerpać potrafią jedynie ludzie, czyli słowa. Słowa, zamieniane w zdania przekazujemy sobie najczęściej na dwa najbardziej podstawowe sposoby, a zatem metodą pisaną i mówioną.
   
  Słowa pisane doskonale sprawdzają się naszym życiu i na stałe zakorzeniły się w codzienności. Czy to pod postacią artykułów prasowych, listów, wiadomości e-mail, sms, czy krótkich notatek pozostawianych komuś na kartce. Niewątpliwie będą nam służyły jeszcze przez wiele lat.
   
  Drugą metodą jest komunikacja werbalna, czyli porozumiewanie się za pomocą słów mówionych. Wypowiadanie słów ma ogromne znaczenie w naszej codzienności i dotyczy to nie tylko życia osobistego, ale również zawodowego. Komunikacja werbalna jest bowiem doskonałym nośnikiem informacji w przedsiębiorstwach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, szkolenie - motywacja.

  Rozmowa ze współpracownikami, zespołem, kierownictwem, czy też sprzedawcą lub klientem może okazać się niezwykle znacząca dla przyszłości zarówno pojedynczej osoby, jak i firmy. W przedsiębiorstwach niemal każdy wymienia z innymi informacje najczęściej właśnie przy pomocy słów mówionych. Ogromną rolę odgrywa tutaj również akcent, tonacja głosu czy emocje, z jakimi przekazywane są pewne informacje. Pomocne mogą okazać się również mowa ciała i mimika twarzy, które również w znacznym stopniu przekładają się na odbiór tego, co nadawca informacji chce przekazać.
   
  Kiedy istnieje możliwość rozmowy z kimś osobiście, odbiór przekazu staje się znacznie prostszy i skuteczniejszy, niż w przypadku np. rozmowy z drugą osobą za pomocą telefonu czy skypa. W przypadku takiej rozmowy nie mamy bowiem pełnego obrazu drugiej osoby, nie jest łatwo odgadnąć, co tak naprawdę myśli czy czuje rozmówca, nie widzimy również jego reakcji na pewne słowa czy odpowiedzi.

  Dlatego, do jak najlepszego przekazywania sobie informacji i skutecznego porozumiewania się wydaje się być najlepsza bezpośrednia komunikacja werbalna.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.