Rozwiązywanie konfliktów w zespole szkolenie

Sytuacje konfliktowe mają to do siebie, że zdarzają się w każdej komórce społecznej, bez różnicy czy jest to rodzica, zespół współpracowników czy grupa znajomych. W sytuacji, gdy więzi emocjonalne pomiędzy poszczególnymi członkami grupy są dosyć mocne, wówczas rozwiązywanie konfliktów jest prostsze i następuje o wiele szybciej. W firmie osobą odpowiedzialną za umiejętne łagodzenie napięć i sytuacji konfliktowych powinien być doświadczony manager. To bowiem na jego barkach spoczywa troska o jedność i wydajność całego zespołu.

 


  Sytuacje konfliktowe mają to do siebie, że zdarzają się w każdej komórce społecznej, bez różnicy czy jest to rodzica, zespół współpracowników czy grupa znajomych. W sytuacji, gdy więzi emocjonalne pomiędzy poszczególnymi członkami grupy są dosyć mocne, wówczas rozwiązywanie konfliktów jest prostsze i następuje o wiele szybciej.

  W firmie osobą odpowiedzialną za umiejętne łagodzenie napięć i sytuacji konfliktowych powinien być doświadczony manager. To bowiem na jego barkach spoczywa troska o jedność i wydajność całego zespołu.

  Zagrożenia wynikające z konfliktów w pracy

  Konflikty w miejscu pracy można zasadniczo podzielić na dwa rodzaje. Są to sytuacje konfliktowe powstające na linii podwładny - szef oraz konflikty rodzące się w grupie współpracowników. Zarówno jeden jak i drugi przypadek mogą powodować bardzo niekorzystne kompetencje. Nie będzie żadnym odkryciem stwierdzenie, że w miejscu gdzie panuje nieprzyjazna atmosfera praca staje się mniej wydajna.

  Przynajmniej jedna ze stron konfliktu czuje się pokrzywdzona i potraktowana niesprawiedliwie - trudno w takich warunkach o dobrą motywację.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Czy można zarządzać swoim stresem? Jak rozwiązywać asertywnie konflikty i budować swoje kompetencje społeczne? Jak walczyć z poczuciem bezradności? Jak rozwijać swoje umiejętności interpersonalne? Zobacz: szkolenie zarządzanie czasem, szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenia interpersonalne.

  Zapoznaj się z naszym działem szkoleń sprzedażowych.

  Zapobieganie konfliktom i ich rozwiązywanie

  Niebywale przydatną umiejętnością w zarządzaniu zespołem pracowników jest umiejętność sprawnego rozwiązywania konfliktów. Nie wszystkie spory widoczne są jednak gołym okiem, czasem manager musi wykazać się intuicją i dociekliwością aby właściwie zdiagnozować źródło problemu. Równie istotne, a może nawet i istotniejsze, jest zapobieganie sytuacjom konfliktowym.

  Wymaga to jednak nie lada doświadczenia, które można nabyć chociażby przez uczestnictwo w szkoleniu z tematyki rozwiązywania konfliktów w zespole.

  Rozwiązywanie konfliktów w zespole szkolenie

  Szkolenia tego typu przeznaczone są przede wszystkim dla kadry managerskiej oraz dla pracowników szczebla kierowniczego. Szeroko omawiane są między innymi techniki rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz psychologiczne aspekty konfliktu. Solidna dawka wiedzy połączona z ćwiczeniami praktycznymi może zaowocować zdobyciem umiejętności, które okażą się niezbędne w codziennej pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.