Zarządzanie zespołem rozproszonym

Zbudowanie wirtualnego, rozproszonego zespołu, w dodatku pracującego w sposób skoordynowany i efektywny nie jest sprawą łatwą i wielu managerów ma z nią bardzo poważne problemy. W tym konkretnym przypadku czynnikiem kluczowym dla odniesienia pełnego sukcesu jest przede wszystkim zapewnienie sprawnej i skutecznej komunikacji między poszczególnymi członkami zespołu. Przy czym standardowe kanały komunikacyjne takie jak e-mail, SMS, czy telefon mogą się okazać niewystarczające. Lepszym pomysłem będzie chociażby stała wideokonferencja.
zdjęcie - Zarządzanie zespołem rozproszonym
 
Zbudowanie wirtualnego, rozproszonego zespołu, w dodatku pracującego w sposób skoordynowany i efektywny nie jest sprawą łatwą i wielu managerów ma z nią bardzo poważne problemy. W tym konkretnym przypadku czynnikiem kluczowym dla odniesienia pełnego sukcesu jest przede wszystkim zapewnienie sprawnej i skutecznej komunikacji między poszczególnymi członkami zespołu.

Przy czym standardowe kanały komunikacyjne takie jak e-mail, SMS, czy telefon mogą się okazać niewystarczające. Lepszym pomysłem będzie chociażby stała wideokonferencja.

Zarządzanie zespołem rozporoszonym, jak już wspomniano w niniejszym tekście, rodzi szereg różnego rodzaju problemów i trudności. Jedna z nich została już wymieniona – komunikacji. Jest to problem, który występuje zawsze i poniekąd z niego mogą wynikać też inne przeszkody, jakie pojawią się na drodze pracy takiego zespołu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.

W zespołach rozproszonych i wirtualnych, częściej niż w ich klasycznych odpowiednikach dochodzi do niezrozumienia, trudniejsze są nadzór i kontrola nad poczynaniami pracowników, problemy stwarza też skuteczne wyznaczanie im celów i zada do realizowania.
 
Z tego też powodu odpowiednie i właściwe zorganizowanie i sterowanie procesem komunikacji na linii manager-pracownik, jak również na linii pracownik-pracownik pomaga kierownictwu skutecznie motywować, wyznaczać cele i zadania, nadzorować i kontrolować, a w końcu wzmacniać zaangażowanie pracowników oraz zwiększać ich potencjał zadaniowy niezależnie od tego w jakim miejscu wykonują swoją pracę.

Dzięki szkoleniu poświęconemu zarządzaniu zespołem rozproszonym wszyscy uczestnicy biorący w nim udział dowiedzą się w jaki sposób zaprojektować system komunikacji zespołu rozproszonego i wirtualnego, aby osiągnąć wysoką efektywność prowadzonych działań.

Ponadto, poznają techniki skutecznego zarządzania zespołami tego rodzaju. W końcu, zdobędą umiejętności efektywnej komunikacji celów i wyznaczania priorytetów i delegowania zadań pracownikom rozproszonym oraz zdobędą umiejętność szybkiego udzielania informacji zwrotnych.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.