Zarządzanie ludźmi

Zarządzanie ludźmi nie jest wcale niczym prostym. Wbrew powszechnym opiniom wcale nie jest tak, że kierownik czy też inna osoba zarządzająca może nic nie robić i tylko wydawać polecenia. Taka forma prowadzenia zespołu czy też grupy ludzi jest już dzisiaj czystym anachronizmem i nie prowadzi do niczego dobrego.

zdjęcie - (the_title())

 


Zarządzanie ludźmi nie jest wcale niczym prostym. Wbrew powszechnym opiniom wcale nie jest tak, że kierownik czy też inna osoba zarządzająca może nic nie robić i tylko wydawać polecenia. Taka forma prowadzenia zespołu czy też grupy ludzi jest już dzisiaj czystym anachronizmem i nie prowadzi do niczego dobrego. Dlatego tak ważne jest to, by lider, szef, kierownik czy każda osoba, która ma pod sobą ludzi potrafili umieć się rozwijać się tym samym prowadzić do sukcesu zarówno siebie, jak i swoich podwładnych.

Współczesne nauki dotyczące tego jak prawidłowo zarządzać zespołami ludzkimi jasno pokazują, że konieczne jest przekierowanie uwagi przełożonych z wydawania poleceń, na konstruktywne tworzenie zespołu i prowadzenie go, zamiast poganiania. Dlatego też tak istotne jest to, by szkolenia zarządzania zespołem były w grafiku każdego przełożonego. Liderowanie nie jest bowiem oparte wyłącznie na autorytecie władzy, jako takiej. Takie rozumowanie jest zgubne i prowadzi w gruncie rzeczy do tworzenia utraty zaufania do zwierzchnika.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

Chcąc zatem skutecznie prowadzić swój zespół nie tylko do sukcesów zawodowych ale także w sposób, który uwolni energię i potencjał poszczególnych pracowników. Warto zatem pamiętać, że istnieją zasady wokół których należy tworzyć swoją grupę zawodową. Pozwalają one na skuteczne zarządzenia zespołem. Tym samym warto kierować się tym, by:

  • pracownicy stali się centrum całej organizacji.
  • działaj tak, jak sam tego wymagasz,
  • kieruj się zasadami, o wyznawanie których prosisz pracowników,
  • kontrola i ocena nie jest niczym złym, o ile jest prawidłowo wykonywana,
  • pracownicy wymagają wsparcia, które musi zapewnić przełożony,
  • stawaj się coraz lepszy, jeżeli wymagasz tego od swoich podwładnych.

Kierownik nie może być zatem kimś, kto tylko stoi nad pracownikami wymaga, kiedy sam nie reprezentuje czegoś więcej. Kompetencje przełożonego muszą być zatem jego głównym atutem, z którego korzysta zarówno w ramach własnych obowiązków, jak i w celu wsparcia swoim podwładnym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.