Arkusz oceny pracownika.

Ocena okresowa pracownika to czynność, która ma doniosłe znaczenie w zakresie właściwego funkcjonowania całej instytucji. Ponadto trzeba mieć świadomość tego, że prawidłowe określenie słabych, ale także mocnych cech danej osoby jest gwarancją tego, że możliwe będzie właściwe określenie ścieżki kariery. Ponadto w krótkoterminowym horyzoncie jest niezbędny element potrzebny do premiowania jednostek wybitnych i właściwego motywowania osób wymagających wsparcia.

   
  Ocena okresowa pracownika to czynność, która ma doniosłe znaczenie w zakresie właściwego funkcjonowania całej instytucji. Ponadto trzeba mieć świadomość tego, że prawidłowe określenie słabych, ale także mocnych cech danej osoby jest gwarancją tego, że możliwe będzie właściwe określenie ścieżki kariery.

  Ponadto w krótkoterminowym horyzoncie jest niezbędny element potrzebny do premiowania jednostek wybitnych i właściwego motywowania osób wymagających wsparcia. Innymi słowy ocena pracownika, w tym także urzędników administracji publicznej powinna odbywać się stale w zakresie pracy bieżącej. Jednocześnie konieczne jest także okresowe badania efektywności pracowników, co może skutkować prawidłowymi krokami w celu poprawy wydajności całej instytucji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wybierz nasze szkolenia.

  Dowiesz się m.in. jak budować zespół, jak wzmocnić motywację w sobie i organizacji, jak utrzymać najlepszych pracowników w firmie, jak skutecznie zarządzać projektami wg PMI.

  Jednocześnie trzeba pamiętać, że dla dobra tak pracownika jak i pracodawcy konieczne jest by ocena okresowa odbywała się w ramach jasno określonych procedur i według czytelnych dla ocenianego kryterium.

  Dopiero wtedy ma ona sens. Konieczne jest bowiem jasne komunikowanie oczekiwań pracodawcy wobec pracownika i oczekiwać pracownika wobec instytucji czyli pracodawcy. Dla prawidłowego wykonania oceny okresowej pracownika wymagane jest także profesjonalny arkusz oceny okresowej pracownika. Powinien on być kompletny w zakresie kompetencji pracownika i jego zakresu obowiązków.

  Mówiąc wprost powinien on zawierać taki zestaw pytań, który będzie zarówno komplementarny dla pracownika, ja i pracodawcy. Kolejne rubryki powinny zatem być odpowiednimi pytaniami, w ramach których odpowiedzi będą udzielane w ramach określonej skali symbolizującej poziom wykonania danego zakresu obowiązków.

  Arkusz taki powinien jednocześnie zawierać pola, która są wypełnianie przez pracodawcę oraz przez pracownika. W ten sposób wykonanie samooceny oraz oceny będzie skutkowało znalezienia punktów stycznych oraz tym pól, które mogą stanowić zakres do wyraźnej poprawy bądź to poprzez rozmowę dyscyplinującą, bądź poprzez motywację finansową.

  Ocena pracownika jest zatem źródłem wielu informacji tak dla pracownika, jak i pracodawcy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.