Asertywność w komunikacji

Asertywność to słowo, które w ostatnim czasie coraz częściej wychodzi poza suche strony słowników językowych. Pojęcie to stało się modne, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ dzięki postawie asertywnej można funkcjonować w bardziej efektywny sposób.

Gamma - Asertywność w komunikacji

   

  Asertywność to słowo, które w ostatnim czasie coraz częściej wychodzi poza suche strony słowników językowych. Pojęcie to stało się modne, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, ponieważ dzięki postawie asertywnej można funkcjonować w bardziej efektywny sposób. Jeżeli chodzi o życie zawodowe, to przejawiać będzie się to między innymi w większych zarobkach, szybszym awansie a także w poprawie relacji ze współpracownikami.

  Postawy asertywne w miejscu pracy

  Asertywność przez niektórych odbierana jest jako postawa roszczeniowa bądź jako egocentryzm niepozwalający na dobrą współpracę. Nic bardziej mylnego. Osoba asertywna w życiu zawodowym doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób stawiać granice, tak aby innym osobom nie wyrządzić tym przykrości. Jest to zjawisko jak najbardziej pożądane. Można wyobrazić sobie bowiem pracownika, który ze strachu przed szefem bierze na siebie wszystkie zlecane obowiązki. Jaki jest tego efekt? Przeciążenie pracą nie pozwoli na wykonanie wszystkich czynności z najwyższą starannością, co przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego. Jeżeli taki pracownik potrafiłby jasno zakomunikować, że więcej obowiązków nie jest w stanie na siebie przyjąć, to odbyłoby się to z korzyścią nie tylko dla niego, ale także i dla całej firmy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak wyrażać swoje zdanie odważnie, spokojnie i bez lęku ? Jak komunikować swoje emocje  w sposób który nie narusza terytorium drugiej osoby? Jak zachować się w sytuacji konfliktowej? Zapraszamy do udziału w szkoleniach z asertywności i komunikacji interpersonalnej. Zobacz również szkolenia z rozwoju osobistego.

  Asertywność w komunikacji - jak się tego nauczyć?

  Stare powiedzenie mówi, że czynność cyklicznie powtarzana staje się nawykiem. Podobnie dzieje się również w przypadku asertywności. Nawet najbardziej potulna i wycofana osoba, dzięki odpowiedniemu szkoleniu i treningowi jest w stanie nauczyć się stawiać granice w życiu zawodowym, dzięki czemu z wykonywanej pracy będzie czerpała ona jeszcze większą satysfakcję. W dobie Internetu nie trudno jest znaleźć szkolenia z komunikacji interpersonalnej, które zawierają podstawowe elementy asertywności. Dedykowane są one pracownikom różnych branż niezależnie od szczebla. Warto wziąć udział w takim szkoleniu, aby dzięki nabytym umiejętnością stale rozwijać się w życiu zawodowym i szczebel po szczeblu wspinać się na drabinie sukcesu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.