Asertywność w miejscu pracy

Asertywność we wszelkiego rodzaju relacjach zawodowych i miejscu pracy pełni szalenie ważną rolę. Asertywność jest niczym innym, jak tylko psychologiczną kompetencją emocjonalno-społeczną zarówno w życiu prywatnym, jak również zawodowym. W przeciwieństwie jednak do powszechnych opinii asertywność to coś więcej niż tylko sztuka odmawiania – powiedzenia „nie”. Asertywność pozostaje także umiejętnym oraz skutecznym wyrażaniem swoich własnych opinii, uczuć i potrzeb w sposób otwarty, jednak równocześnie nieraniący osób trzecich.

9 lipca 2018
zdjęcie - Asertywność w miejscu pracy
 
Asertywność we wszelkiego rodzaju relacjach zawodowych i miejscu pracy pełni szalenie ważną rolę. Asertywność jest niczym innym, jak tylko psychologiczną kompetencją emocjonalno-społeczną zarówno w życiu prywatnym, jak również zawodowym. W przeciwieństwie jednak do powszechnych opinii asertywność to coś więcej niż tylko sztuka odmawiania – powiedzenia „nie”.

Asertywność pozostaje także umiejętnym oraz skutecznym wyrażaniem swoich własnych opinii, uczuć i potrzeb w sposób otwarty, jednak równocześnie nieraniący osób trzecich.

Opisywane w tym tekście szkolenie uczy każdego z uczestników biorących w nim udział przede wszystkim tego, że od sposobu wydawania poleceń, kontaktu w pracownikami, przyjmowania krytyki lub odmawiania – zależy jakość codziennych relacji służbowych w każdym miejscu pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Dwudniowe szkolenie realizowane w sesjach ośmiogodzinnych skupia się przede wszystkim na aktywnym kształtowaniu oraz nieustannym doskonaleniu asertywnej postawy, jako cechy osobowości i charakteru, zarówno w życiu osobistym, rodzinnym, związkowym towarzyskim, jak również – nade wszystko – w życiu zawodowym.

Najważniejszym celem szkolenia pozostaje uświadomienie wszystkim biorącym w nim udział uczestnikom niezwykle doniosłej roli wyboru reakcji na daną sytuację, która staje się dla nich kłopotliwa społecznie. Program szczególnie dedykowany jest pracownikom, których praca na co dzień wiąże się z intensywnymi kontaktami interpersonalnymi z innymi ludźmi (nie tylko pracownikami, ale też np. klientami).

Asertywność w pracy to cykl szkoleń, treningów, ćwiczeń i praktycznych warsztatów przeznaczonych dla pracowników wszystkich szczebli dowolnej instytucji lub przedsiębiorstwa. Nie ma żadnych ograniczeń w tym zakresie. Program przygotowany jest przede wszystkim dla tych osób, których praca wiąże się z częstym i długotrwałym aktem komunikacji społecznej, np.: pracowników działów obsługi klienta oraz reklamacji i windykacji, menedżerów działów, handlowców i pracowników administracyjno-biurowych

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.