Autoprezentacja liczy się w biznesie
Pierwsze wrażenie jest ważne. Chyba nikt temu nie zaprzeczy, to samo ma miejsce w biznesie. Od pierwszego wrażenia zależy bardzo wiele, zatem jak się zaprezentować, by osiągnąć sukces zawodowy?
Postawa ciała ma znaczenie
Autoprezentacja ma za zadanie stworzyć wizerunek, który będzie wpływał na postrzeganie naszej osoby. Na samym początku należy przyjąć odpowiednią postawę ciała. Należy być wyprostowanym, ręce powinny znajdować się wzdłuż tułowia. W żadnym wypadku nie należy trzymać rąk zaciśniętych w pięści, a nie też włożonych do kieszeni, co sprawia, że odbiorca może uznać tę pozycję za lekceważącą. Równie ważne są gesty. Powinny one być naturalne, gdyż nadmierna gestykulacja nie jest wskazana, a często daje wręcz odwrotny efekt i wygląda karykaturalnie.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Poprowadź swój zespół do sukcesu i rozwijaj swoje kompetencje menadżerskie dzięki naszym szkoleniom menadżerskim Zobacz też:Ważny jest także kontakt wzrokowy. Jednak nie może on być, ani za długi, ani też za krótki. Ogólnie uznaje się, że podczas rozmowy biznesowej parterowi powinno się patrzeć przez około 40% do 60% czasu rozmowy. Jeżeli nie patrzymy w oczy możemy wydawać się nieszczerzy, a nawet możemy być uznani za kłamców. Również zbyt intensywne patrzenie w oczy nie jest wskazane, gdyż rozmówca może czuć się niepewnie, a także uznać taką postawę za próbę dominacji.
Jaj cię widzą, tak cię piszą
Oczywiście sam wygląd zewnętrzny pełni tutaj kluczową rolę. Warto zatem zadbać o swoją prezencję. Włosy muszą być umyte i schludne, a fryzura prosta. Również ubranie jest bardzo ważne. Przede wszystkim strój ma wyrażać szacunek dla drugiej strony. Zatem, gdy w firmie obowiązuje dress code, to w żadnym wypadku nie można go złamać. Kobiety powinny stawiać na garsonki, ewentualnie cygaretki i marynarki z białą bluzką. Buty muszą być na obcasie, ale nie za wysokim. Z kolei mężczyźni powinni mieć ubrany garnitur. Tutaj trzeba postawić na stonowaną kolorystykę.
Szkolenie autoprezentacja dedykowane dla osób, które chcą zawsze dobrze się prezentować i osiągnąć sukces zawodowy. A poprzez autoprezentację zamierzają nawiązywać relacje biznesowe.
Sztuka wystąpień i prezentacji
Niezależnie od tego jak “ładna” jest prezentacja ludzie niewiele z niej zapamiętują. Nie mogą więc przekazać tych informacji innym. Odbiorcy prezentacji rzadko są jedynymi decydentami,…- 800 pigułek wiedzy
- 40 filmów edukacyjnych
- ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej