Autoprezentacja liczy się w biznesie

Pierwsze wrażenie jest ważne. Chyba nikt temu nie zaprzeczy, to samo ma miejsce w biznesie. Od pierwszego wrażenia zależy bardzo wiele, zatem jak się zaprezentować, by osiągnąć sukces zawodowy?

zdjęcie - Autoprezentacja liczy się w biznesie
 
Pierwsze wrażenie jest ważne. Chyba nikt temu nie zaprzeczy, to samo ma miejsce w biznesie. Od pierwszego wrażenia zależy bardzo wiele, zatem jak się zaprezentować, by osiągnąć sukces zawodowy?

Postawa ciała ma znaczenie

Autoprezentacja ma za zadanie stworzyć wizerunek, który będzie wpływał na postrzeganie naszej osoby. Na samym początku należy przyjąć odpowiednią postawę ciała. Należy być wyprostowanym, ręce powinny znajdować się wzdłuż tułowia. W żadnym wypadku nie należy trzymać rąk zaciśniętych w pięści, a nie też włożonych do kieszeni, co sprawia, że odbiorca może uznać tę pozycję za lekceważącą. Równie ważne są gesty. Powinny one być naturalne, gdyż nadmierna gestykulacja nie jest wskazana, a często daje wręcz odwrotny efekt i wygląda karykaturalnie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poprowadź swój zespół do sukcesu i rozwijaj swoje kompetencje menadżerskie dzięki naszym szkoleniom menadżerskimZobacz też:

Patrz w oczy- ale nie za długo

Ważny jest także kontakt wzrokowy. Jednak nie może on być, ani za długi, ani też za krótki. Ogólnie uznaje się, że podczas rozmowy biznesowej parterowi powinno się patrzeć przez około 40% do 60% czasu rozmowy. Jeżeli nie patrzymy w oczy możemy wydawać się nieszczerzy, a nawet możemy być uznani za kłamców. Również zbyt intensywne patrzenie w oczy nie jest wskazane, gdyż rozmówca może czuć się niepewnie, a także uznać taką postawę za próbę dominacji.

Jaj cię widzą, tak cię piszą

Oczywiście sam wygląd zewnętrzny pełni tutaj kluczową rolę. Warto zatem zadbać o swoją prezencję. Włosy muszą być umyte i schludne, a fryzura prosta. Również ubranie jest bardzo ważne. Przede wszystkim strój ma wyrażać szacunek dla drugiej strony. Zatem, gdy w firmie obowiązuje dress code, to w żadnym wypadku nie można go złamać. Kobiety powinny stawiać na garsonki, ewentualnie cygaretki i marynarki z białą bluzką. Buty muszą być na obcasie, ale nie za wysokim. Z kolei mężczyźni powinni mieć ubrany garnitur. Tutaj trzeba postawić na stonowaną kolorystykę.

Szkolenie autoprezentacja dedykowane dla osób, które chcą zawsze dobrze się prezentować i osiągnąć sukces zawodowy. A poprzez autoprezentację zamierzają nawiązywać relacje biznesowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.