Błędy w zarządzaniu ludźmi – czego powinni unikać managerowie?

Zarządzanie ludźmi nie jest zadaniem łatwym. Managerowie popełniają liczne błędy, które nierzadko mają później duże konsekwencje. Warto więc wiedzieć, czego w zarządzaniu ludźmi należy unikać.

zdjęcie - (the_title())

Nieumiejętność podejmowania decyzji

Niezdecydowanie to częsty błąd managerów, zwłaszcza tych, którzy w dziedzinie zarządzania ludźmi są nowicjuszami i dopiero zdobywają doświadczenie.

Długie zastanawianie się nad dostępnymi opcjami, nieumiejętność wyboru lub przedłużanie w nieskończoność planów i analiz to zachowania widziane źle nie tylko przez pracowników, ale także przez szefów firmy.

Niezdecydowany manager nie sprawia wrażenia profesjonalisty i nie budzi zaufania podwładnych.

Niechęć do podejmowania nowych działań

Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i wychodzenie naprzeciw potrzebom zmieniającego się bardzo szybko rynku to ważna umiejętność. Niestety, wielu managerów trzyma się raz sprawdzonych rozwiązań i niechętnie myśli o próbowaniu nowych metod.

W ten sposób blokują sobie możliwość efektywnego zarządzania zespołem i poznania swoich pracowników - ci nie będą bowiem wychodzić z inicjatywą, wiedząc że ich propozycje i tak zostaną z góry odrzucone.

Rozszerz swoje działania sprzedażowe. Poznaj techniki wpływu i techniki radzenia sobie z psychomanipulacją. Dowiedz się jak profesjonalnie prowadzić rozmowę biznesową. Sprawdź nasze szkolenia sprzedażowe: Odwiedź ten dział.

Nieprecyzyjne formułowanie swoich oczekiwań wobec pracowników

Jeśli manager chce, aby jego podwładny dobrze wykonał swoją pracę, musi udzielić mu szczegółowych instrukcji odnośnie tego, co powinien zrobić.

Niekiedy manager nie potrafi sprecyzować swoich wymagań, co skutkuje źle wykonaną pracą - pracownik mógł po prostu nie zrozumieć odpowiednio polecenia.

W takich sytuacjach pracownik spotyka się z niezadowoleniem przełożonego ze źle wykonanej pracy, a jego motywacja spada - trudno bowiem angażować się w wykonywanie zadań, które nie są dokładnie określone.

Brak umiejętności zapanowania nad stresem

Praca pod presją nie jest łatwa, a praca managera potrafi być naprawdę stresująca.

Dobry manager nie powinien jednak przenosić swojego stresu na zespół, którym kieruje - wszechobecne zdenerwowanie nigdy nie przynosi dobrych skutków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.