Bycie przywódcą – jak pomaga to w pracy menadżera

Do skutecznego zarządzania ludźmi trzeba mieć wiedzę. Ważna jest zarówno wiedza merytoryczna o tym, czym zajmuje się grupa pracowników, jak i o samym zarządzaniu grupą. Drugi ważny aspekt pracy menadżera to przywództwo.Przywódca to ktoś, za kim ludzie idą. Jeśli się starają, to nawet bardziej dla niego niż dla firmy. Taka osoba potrafi zarazić ich swoją wizją, zmotywować i sprawić, by dali z siebie więcej

  Do skutecznego zarządzania ludźmi trzeba mieć wiedzę. Ważna jest zarówno wiedza merytoryczna o tym, czym zajmuje się grupa pracowników, jak i o samym zarządzaniu grupą. Drugi ważny aspekt pracy menadżera to przywództwo.
  Przywódca to ktoś, za kim ludzie idą. Jeśli się starają, to nawet bardziej dla niego niż dla firmy. Taka osoba potrafi zarazić ich swoją wizją, zmotywować i sprawić, by dali z siebie więcej. Cechy przywództwa to temat istotny w pracy menadżerów. Kiedy ktoś, kto zarządza ludźmi, wykształci w sobie zdolności przywódcze, wtedy naturalnie zostanie uznany jako lider. Ludzie akceptują wydawane przez niego polecenia i są one wykonywane dobrze. Bycie przywódcą to duży atut, dlatego szkolenia menadżerskie często podejmują taki temat.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

  Zobacz też:

  Nauka motywowania ludzi to ważne zagadnienie, kiedy pracuje się jako menadżer. Ktoś, kto jest przywódcą, też będzie się uczyć strategii i odpowiedniego podejścia do ludzi. Jednak jest to dla niego łatwiejsze. To, czego wymaga ktoś, komu nie brak cech przywódczych, jest zwykle odbierane pozytywnie i traktowane poważnie.
  Bycia liderem można się nauczyć. Każdy ma jakieś cechy, które są ważne, kiedy chce się być przywódcą. Można oprzeć bycie liderem na swoich głównych zaletach. Inne cechy przywództwa można u siebie ukształtować. W pierwszej kolejności trzeba nabrać pewności siebie i przekonania o swoich kompetencjach. To podstawa, by być przywódcą i autorytetem dla ludzi w firmie. Pewność siebie to jedna z podstawowych cech przywódczych. Wśród innych wyróżnia się sprawiedliwość, stanowczość, uczciwość, entuzjazm, przyjazne podejście do ludzi. Przywódca dba o swoich ludzi, ale też umie powiedzieć, kiedy ktoś robi coś źle. Bez tego nie cieszyłby się szacunkiem i nie byłby prawdziwym liderem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Postaw na innowacje z naszymi ścieżkami rozwiązań związanymi ze szkoleniami dla IT, wyborem mocnych stron w organizacji czy specjalistycznymi rozwiązaniami dla zakładów produkcyjnych. Zobacz:

  Każdy jest inny i widać to w pracy menadżerów. Trzeba umieć rozpoznać swój styl przywództwa. I to także jest tematem szkoleń. Omawiają one cechy przywództwa, uczą rozpoznawać swój styl oraz kształtować go. Dzięki szkoleniom można nauczyć się większej elastyczności w zarządzaniu. Przywódca musi umieć zadziałać trochę inaczej, jeśli wymaga tego sytuacja.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.