Cechy przywództwa

Kim jest lider, przywódca w firmie? Jakie cechy charaktery musi on posiadać? Czy można sie nauczyć, jak być przywódcą? Te pytania zadaje sobie wiele menedżerów czy biznesmenów – w końcu będą oni musieli zmierzyć sie z tym zagadnieniem na żywo.

zdjęcie - (the_title())

   

  Kim jest lider, przywódca w firmie? Jakie cechy charaktery musi on posiadać? Czy można sie nauczyć, jak być przywódcą? Te pytania zadaje sobie wiele menedżerów czy biznesmenów - w końcu będą oni musieli zmierzyć sie z tym zagadnieniem na żywo. A zatem - jak brzmią odpowiedzi na te trudne pytania?

  Kto to jest przywódca?

  Zacznijmy od wydawałoby sie dość prostego pytania - kto to jest w zasadzie przywódca, lider? Otóż jest to osoba, ktora zawiaduje innymi ludźmi, kieruje nimi. Może to być przywódca na szczeblu lokalnym - osoba kierująca projektem, danym oddziałem itp. albo też szef całej firmy. Co jest szczególnie tutaj ważne, to fakt, że naturalnych przywódców nie rodzi się za wielu. Większość z nas zaś posiada pewne cechy przywódcy...

  Cechy charakeru przywódcy

  Jaki jest taki przywódca? Przede wszystkim musi on wzbudzać respekt. Czasem taka umiejętność jest wrodzona - niektóre osoby mimowolnie wzbudzają szacunek swoją wiedzą czy silną osobowością. Czasami jednakże trzeba w sobie taką umiejętność wykształcić. Przywódzca musi także być opnowany, stanowczy, umieć przekonać innych do swojej racji. To jeszcze oczywiście nie wszystko. Dobry przywódca musi umieć pracować z ludźmi - rozmawiać z nimi, wydawać polecania, ganić czy nagradzać. Żaden szanowany lider nie może także być małostkowy, nienawistny czy stronniczy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online


  Pozostałe przymioty przywódcy

  Warto także dodać, że nikt nie utrzyma się za długo na stanowisku kierowniczym, jeśli nie będzie znał się na tym, co robi. Pracownicy całkowicie odruchowo czasem nie mają szacunku dla szefa, który popełnia podstawowe błędy, nie umie rozdzielić pracy, rozwinąć firmy. Jako szefowie większych firm musimy zatem dokładnie dobierać szefów lokalnych - nie zawsze osoba z zewnątrz, która wydawałoby się, że ma bardzo duże doświadczenie w tej dziedzinie, naprawdę będzie je posiadała.

  Czy można nauczyć się być przywódzcą?

  Niestety nie do końca. Jak zostało to wspomniane większość z nas ma w sobie jakieś cechy przywódcy. Możemy zatem wyszlifować je, nadrobić nimi brak innych umiejętności. Jednak trzeba podkreślić, że jeżeli generalnie rzecz ujmując nie chcemy być przywódcami, źle czujemy się w roli lidera, to żadne kursy czy szkolenia nie nauczą nas bycia kierownikiem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.