Co oznacza komunikacja interpersonalna?

Komunikacja jest jednym z podstawowych zjawisk które uczestniczy w życiu każdego z nas i za pomocą którego możemy komunikować się z innymi, uczestniczyć w życiu społeczeństwa, określać i przedstawiać nasze potrzeby oraz w znacznym stopniu pokazywać to kim jesteś.

zdjęcie - (the_title())


Co oznacza komunikacja interpersonalna?

Komunikacja jest jednym z podstawowych zjawisk które uczestniczy w życiu każdego z nas i za pomocą którego możemy komunikować się z innymi, uczestniczyć w życiu społeczeństwa, określać i przedstawiać nasze potrzeby oraz w znacznym stopniu pokazywać to kim jesteś.

Jest to zjawisko które towarzyszy nam od samego początku życia i prawie zawsze pozostaje z nami do końca. Jest to narzędzie za pomocą którego utrzymujemy kontakty międzyludzkie i społeczne oraz możemy nawiązywać nowe relacje i znajomości. Proces ten jest również kluczowy jeśli chodzi o życie zawodowe.

Jest to bardzo ważne ponieważ, dzięki komunikacji możemy porozumiewać się ze swoimi kolegami z pracy, czy współpracownikami, mały możliwość Zarządzania i kontroli oraz wpływamy na to jak działają współpracownicy, osoby podległe czy inni którzy są w jakiś sposób nam podlegli.

Proces ten nie zawsze jednak bywa tak łatwy jak nam się może wydawać ponieważ dochodzi w nim do wielu nieścisłości i problemów które bardzo często można rozwiązać dość łatwo, choć na pierwszy rzut oka wydają się one bardzo skomplikowany.

Przydatne w rozwiązywaniu tego typu problemów mogą być między innymi kursy i szkolenia, które pozwalają zapoznać się pracownikom i pracodawcą ze sposobami korzystania technik porozumiewania się i perswazji, które są kluczowe w wielu aspektach działania firmy i znacząco wpływają na to jak zachowują się pracownicy i jaka jest atmosfera w firmie.

Do takich szkoleń należą między innymi szkolenie komunikacja w zespole czy trening komunikacji interpersonalnej, które poruszają wszelkie zagadnienia związane z kontaktem z innymi, perswazją, rozwiązywaniem konfliktów czy radzeniem sobie sytuacji nasz rozmówca dąży do twoich celów poprzez techniki manipulacyjne.

Umiejętność radzenia sobie w takich sytuacjach, jest bardzo ważna ponieważ w wielu przypadkach może uchronić nas od ewentualnych strat związanych z uległością kontrahentowi czy innym tego typu sytuacją. Szkolenie komunikacja w zespole pozwala również wpływać na to jak współpracuje zespół, jakie są jego predyspozycje do działania oraz jak wygląda współpraca między pracownikami.

Odpowiednio dobrane szkolenie z komunikacji w zespole czy trening komunikacji interpersonalnej, pozwolę bez wątpienia zwiększyć wszelkie kluczowe cechy komunikacyjne które są ważne dla pracowników a co za tym idzie które przekładają się na to jak działa firma i jak jest postrzegana.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.