Coaching biznesowy – kiedy i dlaczego warto z niego skorzystać?

Dziś metody coachingowe mają tylu samo zwolenników, co i przeciwników. Ci drudzy zwykle są wynikiem nieumiejętnego prowadzenia spotkań motywacyjnych lub zwyczajnym trafieniem na nieodpowiednich trenerów osobistych.

zdjęcie - (the_title())

 

Dziś metody coachingowe mają tylu samo zwolenników, co i przeciwników. Ci drudzy zwykle są wynikiem nieumiejętnego prowadzenia spotkań motywacyjnych lub zwyczajnym trafieniem na nieodpowiednich trenerów osobistych. W rzeczywistości zajęcia coachingowe mogą mieć wiele różnych funkcji, prowadzone mogą być w oparciu o dziesiątki metod oraz - w konsekwencji - w różnoraki sposób oddziaływać na uczestników spotkania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Kiedy warto wprowadzić spotkania coachingowe dla pracowników? Z pewnością nie ma jednego utartego szlaku, którym powinni podążać pracodawcy. Bez wątpienia jednak tego typu zajęcia mogą być przydatne gdy:

  • występują konflikty w zespołach pracowniczych lub na szczeblach menedżerskich,
  • kierownicy i menedżerowie nie są w stanie przekazywać informacji i delegować zadań tak, by trafiały one do podwładnych,
  • poszczególni pracownicy mają problem ze zdefiniowaniem swoich celów zawodowych, ambicji czy planów na przyszłość,
  • zespołowi brakuje werwy, zaangażowania i motywacji do dalszego działania.

Typów zajęć może być naprawdę wiele. Jeśli chodzi o coaching trening efektywności może znacząco poprawić zarządzanie czasem przez poszczególnych pracowników, zajęcia grupowe typu "action learning" mogą zaś skutkować nastawieniem zespołu na wykonywanie prac grupowych i zaangażowanie w rozwiązywanie problemów.

Spotkania grupowe są również doskonałym sposobem na integrację pracowników, zwiększenie zaufania między nimi i zaciśnięcie więzi - w końcu wspólne działanie pod okiem trenera sprawi, że każdy ma do wykonania konkretną rolę i jest nastawiony na końcowy efekt.

Dla kogo jest więc coaching biznesowy? Z pewnością jego wdrożenie powinien przemyśleć każdy właściciel przedsiębiorstwa, każdy menedżer, kierownik i szef.

Choć spotkania z najbardziej szanowanymi i efektywnymi trenerami mogą być stosunkowo drogie, z pewnością odbiją się szerokim echem wśród pracowników i sprawią, że każda firma będzie działała wydajniej a wszelkie konflikty będą mogły być natychmiastowo i solidarnie rozwiązywane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.