Czego można nauczyć się będąc telemarketerem?

Telemarketer – taka opcja pracy widnieje jako propozycja dla bardzo wielu młodych osób zaraz po studiach albo jeszcze w ich trakcie. Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze a mianowicie, czy w ogóle warto podejmować się takiej pracy?

zdjęcie - (the_title())


Czego można nauczyć się będąc telemarketerem?

Telemarketer - taka opcja pracy widnieje jako propozycja dla bardzo wielu młodych osób zaraz po studiach albo jeszcze w ich trakcie.

Pytanie jednak pojawia się dość zasadnicze a mianowicie, czy w ogóle warto podejmować się takiej pracy? Czy można się czegoś w ten sposób nauczyć, zdobyć jakieś doświadczenie? Czego można się nauczyć będąc telemarketerem?

Telemarketer - twarda szkoła negocjacji

Jak najbardziej opłaca się taką pracę podjąć. Oczywiście przede wszystkim zawsze wiążą się z tym jakieś zarobki. Ponadto zdobywamy doświadczenie, które w zasadzie jest całkiem cenione przez pracodawców. Dlaczego?

Czy taka praca telemarketera w ogóle czegoś uczy? Jak najbardziej! Spójrzmy na oczywiste fakty - w telemarketingu bardzo ważna jest umiejętność negocjacji.

Rozmawiając z kilkudziesięcioma czasem osobami dziennie, uczymy się rozpoznawać ich emocje, charaktery. To wszystko przekłada się później oczywiście na umiejętności negocjacyjne, co stanowi naprawdę duży plus.

Ponadto telemarketing to dziedzina, w której nieustannie należy ćwiczyć cierpliwość i opanowanie - a te dwie cechy są także bardzo w cenie. To jeszcze jednak stanowczo nie wszystko - mianowicie telemarketing jeszcze umożliwia zdobycie pewnych umiejętności psychologicznych - prowadzenia rozmowy dopasowanej do klienta czy też umiejętnego dopasowania tonu głosu. To wszystko jest bardzo istotne w późniejszej pracy w biznesie.

Szkolenia, w które warto zainwestować

Do tego stopnia telemarketing może być na początek opłacalny, że warto nawet zainteresować się tematem, jakim będzie szkolenie telemarketing, które właśnie poruszy zagadnienie właściwego prowadzenia rozmowy, technik przekonywania i wielu innych zagadnień.

Przy okazji dobrze jest także zainwestować w inne szkolenie dla handlowców takie, które da nam przewagę na rynku pracy. Szczególnie polecane w zakresie szkoleń dla handlowców są właśnie szkolenia z negocjacji albo z technik sprzedaży, tudzież szkolenia poruszające kwestie i umiejętności psychologicznej oceny klienta.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.