Czy certyfikat z agile jest potrzebny do pracy w zwinnym zespole?

Coraz więcej firm stawia na nowoczesne sposoby zarządzania, ponieważ wypełniają one luki tam, gdzie modele tradycyjne nie są w stanie. Stąd, te firmy często wymagają od kandydatów na stanowiska pracy w zespołach zwinnych umiejętności i wiedzy dotyczącej pracy przy użyciu metodologii zwinnej.

zdjęcie - (the_title())


Czy certyfikat z agile jest potrzebny do pracy w zwinnym zespole?

Coraz więcej firm stawia na nowoczesne sposoby zarządzania, ponieważ wypełniają one luki tam, gdzie modele tradycyjne nie są w stanie. Stąd, te firmy często wymagają od kandydatów na stanowiska pracy w zespołach zwinnych umiejętności i wiedzy dotyczącej pracy przy użyciu metodologii zwinnej.

Taka wiedza jest przydatna i ułatwia rozwój dalszej kariery, stąd warto jest wybrać się na odpowiednie szkolenia, żeby poszerzyć swoją wiedzę poza treści dostępne online na różnych blogach.

Szkolenie agile dostarcza wiedzę w tematyce założeń agile oraz połączenia zwinnych sposobów zarządzania także z innymi elementami zaczerpniętymi z innych sposobów zarządzania. Po zakończeniu szkolenia warto jest wybrać się na agile pm practitioner egzamin, który pozwoli sprawdzić naszą wiedzę.

Jego zdanie umożliwi uzyskanie certyfikatu, który stanie się dowodem na posiadanie wymaganych przez firmę kwalifikacji zawodowych niezbędnych do pracy w zespołach zwinnych. Nie jest to jednak obowiązek, a raczej dodatkowy dokument umożliwiający nam przejście przez procesy rekrutacyjne i znalezienie pracy w firmie, w której ceni się wiedzę dotyczącą zwinnego zarządzania.

Certyfikat z agile nie zaszkodzi, a pomoże uzyskać pracę marzeń. Stanowi też potwierdzenie umiejętności oraz stanu posiadanej wiedzy, a tym samym podnosi naszą świadomość i sprawia, że łatwiej jest wdrożyć założenia agile do zespołu.

Z zarządzaniem zwinnym często idzie w parze metoda zwana scrum. Szkolenie scrum pozwala poznać zasady funkcjonowania zwinnych zespołów według scrum. Jest to zupełnie inny model organizacyjny zespołu, w którym mamy trzy podstawowe role – scrum mastera, product ownera oraz developerów.

Obowiązki wynikające z funkcjonowania takiego zespołu są sprawiedliwie podzielone na wszystkich członków, dzięki czemu unika się w ten sposób nadmiernego obciążenia jednej jednostki zbyt dużym zakresem pracy. Szkolenia scrum master czy szkolenia scrum product owner pozwalają na przyjrzenie się zakresowi obowiązków tych funkcji zespołowych w zespole.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.