Czy firma ma obowiązek kształcić pracownika?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach jest posiadanie atrakcyjnej pracy, za którą będziemy otrzymywać wysokie wynagrodzenie. Nie da się jednak ukryć, że znalezienie takiej pracy nie należy do najłatwiejszych zadań.

zdjęcie - (the_title())


Czy firma ma obowiązek kształcić pracownika?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach jest posiadanie atrakcyjnej pracy, za którą będziemy otrzymywać wysokie wynagrodzenie. Nie da się jednak ukryć, że znalezienie takiej pracy nie należy do najłatwiejszych zadań.

Aby taką pracę zdobyć trzeba bowiem przygotować się na to, że czeka nas wytężona praca. Warto od najwcześniejszych lat rozwijać się zawodowo. Dobrze byłoby zatroszczyć się o znalezienie dobrze płatnej pracy, w której będziemy mieć również przyjazną atmosferę. Warto więc brać udział w licznych szkoleniach oraz kursach.

Największy wybór ciekawych szkoleń znajdziemy rzecz jasna w dużych, prężnie rozwijających się miastach. Jednym z takowych miast jest niewątpliwie Wrocław. Należy mieć na uwadze, że szkolenia Wrocław posiadają bardzo szeroki zakres tematyczny i prowadzone mogą być przez bardzo wiele firm.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

Warto przy wyborze firmy zwrócić uwagę na fakt czy posiada ona dobre opinie wśród klientów. Nie zapominajmy również o tym jak niezmiernie ważne jest to, aby szkolenie było certyfikowane. Wiele osób zastanawia się czy firma ma obowiązek kształcić zatrudnionych u siebie pracowników. Na to pytanie z całą pewnością nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Z całą pewnością można jednak pokusić się o stwierdzenie, że w pewnych okolicznościach firma ma obowiązek szkolić swoich pracowników. Jakie to są okoliczności? Na pewno, firma ma obowiązek przeszkolić pracownika, jeżeli awansuje go na wyższe stanowisko. Wówczas bowiem zmienia się charakter pracy pracownika i musi on zostać poinformowany o tym co ma robić i w jaki sposób.

Innym przykładem sytuacji, w której pracownicy są szkoleni przez firmę jest sytuacja, w której dochodzi do poważnych zmian w przepisach prawnych. Jako przykład można podać obowiązywanie RODO.

Każdy pracodawca musiał wówczas zadbać o odpowiednie przeszkolenie swoich pracowników. Warto jednak dodać, że czasami pracodawcy szkolą swoich pracowników nawet wówczas, gdy formalnie nie posiadają takowego obowiązku.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.