Czy istnieje skuteczny antymobbing?

Mobbing w miejscach pracy ma miejsce od zawsze: coraz bardziej świadome społeczeństwo, większy wpływ pracodawców oraz szerokie narzędzia prawne mogą jednak skutecznie ograniczyć mobbing w naszym przedsiębiorstwie. To dlatego warto je znać i wykorzystywać każdego dnia – w końcu mobbing wpływa negatywnie nie tylko na członków zespołu pracowniczego, ale również na efektywność całej firmy.

   
  Mobbing w miejscach pracy ma miejsce od zawsze: coraz bardziej świadome społeczeństwo, większy wpływ pracodawców oraz szerokie narzędzia prawne mogą jednak skutecznie ograniczyć mobbing w naszym przedsiębiorstwie. To dlatego warto je znać i wykorzystywać każdego dnia - w końcu mobbing wpływa negatywnie nie tylko na członków zespołu pracowniczego, ale również na efektywność całej firmy.

  Formalna procedura antymobbingowa

  Procedura antymobbingowa jest powszechnie stosowanym narzędziem, które ma za zadanie chronić ofiary mobbingu, przeciwdziałać występowaniu nagannych sytuacji konfliktowych oraz skutecznie walczyć z oprawcami i dręczycielami. Jest ona zawierana w formie dokumentu, który musi zostać podpisany przez każdego pracownika. W procedurze zawierane są ogólne postanowienia, wyjaśnienie pojęć tak, by każdy wiedział kiedy występuje zjawisko mobbingu oraz sposób, w jaki konkretne sytuacje będą rozwiązywane. To z jednej strony ochrona pracowników, z drugiej zaś samego pracodawcy: zawarcie procedury antymobbingowej jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

  Szkolenia, integracje i zwiększanie świadomości

  Niestety, wiele sytuacji mobbingowych wynika z niewiedzy: zarówno wśród ofiar, jak i oprawców, którzy nie są świadomi, że ich zachowanie jest nieetyczne i karalne. Najważniejszym elementem zapobiegania mobbingowi w pracy jest zwiększanie świadomości wszystkich uczestników życia firmy oraz staranie się zapewnić miłej, przyjemnej i przyjacielskiej atmosfery w miejscu pracy. Sposobów jest mnóstwo: organizowanie spotkań, imprez i wyjazdów integracyjnych, zmniejszenie nacisków na wydajność i premiowanie jedynie najbardziej wybitnych jednostek czy unikanie rywalizacji między pracownikami.

  Czy istnieje skuteczny antymobbing? Z pewnością tak! Jednak to od nas, przedsiębiorców i menedżerów, w największej mierze zależy zachowanie naszych pracowników oraz to, czy utrzymują oni odpowiednie relacje, które wykluczą pojawienie się wszelkich sytuacji powszechnie uznawanych za mobbing.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.