Czy można nauczyć się sporządzać dobry biznesplan?

Biznesplan w każdej firmie jest niezwykle ważną częścią jej działania. Mowa tutaj nie tylko o planowaniu przyszłych inwestycji, ale także o bieżącej działalności firmy. Z pewnością najważniejszą rolę odgrywa przede wszystkim w początkowej fazie rozwoju firmy, gdyż wyznaczone przez niego kierunki pozwalają rozwijać ją we wcześniej zaplanowany sposób.

zdjęcie - (the_title())

 
Czy można nauczyć się sporządzać dobry biznesplan?

Biznesplan w każdej firmie jest niezwykle ważną częścią jej działania. Mowa tutaj nie tylko o planowaniu przyszłych inwestycji, ale także o bieżącej działalności firmy. Z pewnością najważniejszą rolę odgrywa przede wszystkim w początkowej fazie rozwoju firmy, gdyż wyznaczone przez niego kierunki pozwalają rozwijać ją we wcześniej zaplanowany sposób.

Czy można nauczyć się sporządzać dobry biznesplan?

Podstawą każdego odpowiednio przygotowanego biznesplanu jest przede wszystkim dokładne przemyślenie wszystkich opisanych w nim kroków, z uwzględnieniem możliwości danej firmy jak również planowanych przychodów czy wydatków. Jednak nie tylko właściwe wyliczenia stanowią podstawę odpowiedniego biznesplanu, należy także przewidzieć czy zamierzone działania lub inwestycje przyniosą oczekiwany efekt. Wymaga to odpowiedniej znajomości danego rynku i branży jak również wielu analiz w ty, tych dotyczących konkurencji. Jednakże sporządzania dobrych i starannie przygotowanych biznesplanów bez problemu można się nauczyć.

Szkolenia dla wszystkich

Oferta szkoleń, mających na celu poprawę umiejętności sporządzania odpowiednich biznesplanów z każdym rokiem jest coraz szersza. Powodem tego jest miedzy innymi fakt, iż w wielu branżach sporządza się je dość często. Pozyskanie dodatkowych środków z funduszy zewnętrznych czy też kredytów bankowych w znacznej większości uzależnione jest właśnie od dostarczenia odpowiedniego biznesplanu. Dlatego też udział w tego typu szkoleniach dla wielu osób jest możliwością na rozwój nie tylko własnej kariery zawodowej, ale także firmy, w której pracują. Coraz więcej firm regularnie sporządza biznesplany na własne potrzeby, aby jak najlepiej wyznaczyć przyszłe kierunki rozwoju, zazwyczaj z nastawieniem na jak największy zysk.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zarządzanie projektami szkolenie. Na szkoleniu dowiesz się m. in.: jak opracować plan projektu? Jak zarządzić czasem i jakością w projekcie? Jak zadbać o przepływ informacji? Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu projektami?

Powiązane z tym tematem: szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym, szkolenia po angielsku, szkolenia miękkie Warszawa.

Zasady sporządzania biznesplanu

Dla uczestników zainteresowanych szkoleniami z zasad przygotowywania biznesplanu oferta jest niezwykle szeroka. Przede wszystkim niezwykle dokładnie poznają elementy, jakie powinien posiadać każdy tego typu dokument, bez względu na cel jego przygotowania. Ponieważ istota biznesplanu jest odpowiednie zebranie i przeanalizowanie wiadomości, służących za podstawę jego sporządzenia, niemalże na każdym takim szkoleniu wiele uwagi przywiązuje się właśnie do odpowiedniej analizy jak również do wyciągania właściwych wniosków z posiadanych informacji. Każdy etap tworzenia biznesplanu jest dokładnie omawiany, aby dzięki temu kursanci uzyskali jak największą wiedzę. Wiele firm, które zajmują się organizowaniem tego typu szkoleń zapewnia w ich trakcie warsztaty. Podczas nich kursanci najczęściej samodzielnie tworzą biznesplany na podstawie dostarczonych informacji. Następnie są one omawiane szczegółowo, przede wszystkim ze zwróceniem uwagi na popełnione błędy. Ich dokładne omówienie pozwala znacznie lepiej zrozumieć zasady tworzenia biznesplanów i umożliwiają unikanie podobnych pomyłek w przyszłości.

Szkolenia w grupie czy indywidualnie?

Bardzo często tego typu szkolenia organizowane są dla pracowników danej firmy na jej indywidualne zamówienie. Wówczas tematyka jest o wiele bardziej związana z profilem działalności firmy, zaś sam kurs nakierowany jest na sporządzanie biznesplanów właśnie dla tej konkretnej firmy. Najczęściej udział w tego typu kurach biorą osoby, które na co dzień odpowiadają za sporządzanie lub nadzorowanie sporządzania biznesplanów. Ponadto często w szkoleniach biorą udział kierownicy działów, którzy wprawdzie nie zajmują się osobiście przygotowywaniem takich dokumentów, jednak często przygotowują zestawienia czy inne informacje mające posłużyć w procesie jego sporządzania. Dzięki temu znacznie lepiej wiedzą, jak przygotować dane i zestawienia, aby można było z nich pozyskać jak największą ilość informacji do biznesplanu. Jeżeli jednak firma nie organizuje indywidualnych szkoleń dla swoich pracowników, mogą oni skorzystać z bardzo szerokiej gamy szkoleń otwartych dla wszystkich. Bywa, że firmy finansują takie szkolenia, zdając sobie sprawę iż wiedza ich pracowników przekłada się na zwiększony zysk całej firmy i jej znacznie lepszy rozwój.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.