Czy planowanie zadań ma sens?

Coraz większe wydłużanie czasu pracy często mija się z celem. To, że człowiek spędzi więcej godzin za biurkiem, nie zawsze przekłada się na ilość wykonanych zadań. Ludzie to z reguły prokrastynaci, którzy wykonanie wielu czynności zostawiają na przysłowiową ostatnią chwilę.

zdjęcie - (the_title())


Czy planowanie zadań ma sens?

Coraz większe wydłużanie czasu pracy często mija się z celem. To, że człowiek spędzi więcej godzin za biurkiem, nie zawsze przekłada się na ilość wykonanych zadań. Ludzie to z reguły prokrastynaci, którzy wykonanie wielu czynności zostawiają na przysłowiową ostatnią chwilę.

Skutkuje to tym, że nie dość że przez wydłużenie czasu pracy człowiek rzadziej widzi się z najbliższymi, to w dodatku jego efektywność w pracy nie wzrasta, a niewykonane zadania zaczynają się piętrzyć lawinowo. Czy planowanie zadań ma sens i coś zmieni? Oczywiście, że tak - wystarczy poznać podstawowe zasady zarządzania czasem w miejscu pracy.

Jak efektywnie zarządzać czasem?

Doba ma dwadzieścia cztery godziny, z których przynajmniej osiem dorosły człowiek spędza w pracy. Z tych ośmiu godzin jedynie przez pewien wycinek czasu pracuje na pełnych obrotach. Dzieje się tak, gdy w proces wykonywania obowiązków zawodowych wkradnie się chaos. Jeżeli ktoś chce mieć jak najwyższą efektywność pracy, to wszystkie zadania powinien mieć dokładnie zaplanowane.

Do planowania zadań można wykorzystać chociażby jeden z darmowych programów komputerowych. Więcej na temat efektywnego zarządzania czasem w pracy można dowiedzieć się na szkolenie zarządzanie czasem.

Jak planować zadania?

Nie ma co ukrywać, że samo zaplanowanie zadania wymusi jego realizację w określonym terminie. Tak czarodziejsko to nie działa, chociaż planowanie zadań znacznie ułatwia życie, co nie zmienia faktu, że do ich wykonania potrzebna jest przede wszystkim chęć.

Czasem ta chęć zanika pod wpływem ogromnej presji czasu. Jeżeli ktoś zauważa u siebie spadek efektywności pracy i łączy go ze stresującym trybem życia zawodowego, to powinien wybrać się na szkolenie stres w pracy.

Zmniejszając poziom stresu łatwiej można zaplanować zadania do wykonania. Należy je realizować zgodnie z priorytetami ważności. Im dokładniej zostaną rozpisane zadania do wykonania, tym większa jest szansa na to, że w krótkim czasie znacznie wzrośnie efektywność pracy - warto się o tym przekonać na własnym przykładzie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.