Czy przemawiania można sie nauczyć?

Wystąpienia publiczne czy oficjalne prezentacje są podstawą pracy większości menadżerów. Ich priorytetowym celem jest zazwyczaj przekazanie strategii firmy, zmian oraz poszczególnych informacji na temat nowych produktów i usług.

18 kwietnia 2019
zdjęcie - Czy przemawiania można sie nauczyć?

 Czy przemawiania można sie nauczyć?

Wystąpienia publiczne czy oficjalne prezentacje są podstawą pracy większości menadżerów. Ich priorytetowym celem jest zazwyczaj przekazanie strategii firmy, zmian oraz poszczególnych informacji na temat nowych produktów i usług. W celu nabycia umiejętności wygłaszania przemówień warto wziąć udział w szkoleniu na którym to można nabyć te szczególne umiejętności.

Przemówienie – istotna umiejętność przywódców

Przemówienie jest nieodłącznym elementem pracy każdego lidera zespołu pracowniczego.
Podstawowym celem każdego publicznego wystąpienia jest wzbudzenie zainteresowania słuchaczy oraz zdobycie zaufania publiczności. Zazwyczaj fakt, że cała uwaga uczestników spotkania jest skoncentrowana tylko i wyłącznie na osobie przemawiającej wzbudza wniej różnorodne emocje. U niektórych osób oficjalne przemówienie powoduje wzrost adrenaliny, natomiast u innych obawy oraz dużą presję. Co prawda nie każdy człowiek rodzi się idealnym mówcą, ale każdy może nim zostać. W tym celu warto nabyć odpowiednich umiejętności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Na szkoleniu z wystąpień publicznych dowiesz się jak przygotować profesjonalną prezentację biznesową, jak pracować nad charyzmą oraz jak zdobyć i utrzymać uwagę odbiorców.

Zobacz też:

 

Sztuka prezentacji – na czym polega?

Stare polskie powiedzenie mówi o tym, że „jeden obraz jest wart tysiąca słów”. Te słuszne słowa można odnieść do sztuki prezentacji. Otóż pokazując klientowi zdjęcia jakiegoś produktu, z pewnością znacznie szybciej przekonamy go do tego, że ów produkt faktycznie istnieje i że jest mu potrzebny. W ten sprawdzony sposób znacznie zwiększa się szanse na to, że zostanie podpisana korzystna umowa i w pełni pozytywnie zakończy się przeprowadzana transakcja.
Jeśli firma szuka inwestora, można bardzo długo tłumaczyć mu, że sprzedaż znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku, ale z pewnością znacznie łatwiej wyobrazi on to sobie, gdy zobaczy odpowiednie wykresy. W tym przypadku skuteczność w dużej mierze zależy od tego, co klient zobaczy. Każdy zespół znacznie łatwiej przyswaja decyzje zarządu, jeżeli zostaną one przedstawione w jasny i czytelny sposób.
We współczesnych czasach przemówienie czy prezentacja stały się prawdziwą sztuką, która to rządzi się swoimi prawami. Słuchacze zawsze oczekują od mówcy konkretnej oraz rzetelnej informacji o strategii działania, zmianach, nowym produkcie czy usłudze.

Przemówienie – czy można się nauczyć dobrze przemawiać?

Ogromna trema, obawa przed reakcją publiczności oraz lęk przed stanięciem twarzą w twarz z osobami słuchającymi są najczęstszymi bodźcami, które zniechęcają i odciągają niejednego mówcę od wystąpień publicznych.
Dobre przemówienie nie polega na tym, aby porywać wielotysięczne tłumy, bo przecież nie wszyscy przywódcy muszą mierzyć się z aż takim wielkim wyzwaniem. Niemniej warto umieć stawić czoło swoim obawom i uprzedzeniom i umieć dobrze przemawiać.
Świetne przeprowadzone przemówienie jest nie kwestią talentu, ale normalną umiejętnością, taką jak jazda na rowerze, czy tez obsług komputera. Skuteczne przemawianie do ludzi polega na przekonywaniu ich do swoich racji. Coprawda nie jest to łatwe wyzwanie, ale można się go wyuczyć. Znajomość sprawdzonych zasad wystąpień publicznych w znacznym stopniu pomaga opanować te sztukę.

Szkolenia uczące skutecznego przemawiania.

Obecnie na rynku biznesowym nie brakuje profesjonalnych firm zajmujących się przeprowadzaniem szkoleń uczącej sztuki przemawiania do publiczności.
Większość doświadczonych firm specjalizuje się w organizowaniu szkoleniach z wystąpień publicznych - w tym prezentacji ofert oraz autoprezentacji.
Profesjonalni trenerzy szkolą uczestników spotkań jak skutecznie przemawiać do potencjalnych partnerów biznesowych, jak skutecznie prezentować swoją osobę, firmę oraz ofertę, aby zwiększyć szansę na nawiązanie współpracy oraz pozyskanie ważnego dla firmy kontraktu.
Większość przeprowadzanych szkoleń ma charakter praktyczny. Takie kursy rozpoczynają się zazwyczaj od poznania oczekiwań klienta oraz efektów jakie chce on osiągnąć podczas szkolenia. Przed rozpoczęciem warsztatów każdy uczestnik otrzymuje do przygotowania poszczególne przemówienia na określone tematy. Działanie to ma na celu zapoznanie się trenerów ze stylem przemawiania poszczególnych uczestników oraz wychwycenie elementów, które wymagają głębszego doskonalenia.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.