Czy tworzenie harmonogramu pracy ma sens?

Odpowiednie zarządzanie czasem w pracy to klucz do sukcesu. Coraz więcej osób narzeka na to, że stale wydłuża się czas pracy, gdyż przybywa obowiązków. Warto przez chwilę zastanowić się nad tym, czy dostępny czas jest właściwie wykorzystywany.

zdjęcie - (the_title())


Czy tworzenie harmonogramu pracy ma sens?

Odpowiednie zarządzanie czasem w pracy to klucz do sukcesu. Coraz więcej osób narzeka na to, że stale wydłuża się czas pracy, gdyż przybywa obowiązków. Warto przez chwilę zastanowić się nad tym, czy dostępny czas jest właściwie wykorzystywany. Zdarza się bowiem tak, że dana osoba wcale nie ma zbyt dużo obowiązków do wykonania, tylko zupełnie nie umie zarządzać czasem w pracy.

Jeżeli planowanie realizacji zadań to czarna magia, wówczas warto wybrać się na szkolenie zarządzanie czasem. Warsztatowa formułą szkolenia pozwoli lepiej wgryźć się w problem i kompleksowo go zrozumieć.

Jak sprawić, by praca stała się efektywniejsza?

Przede wszystkim trzeba nauczyć się odpowiedniej organizacji czasu pracy. Spokojnie, nie od raz Kraków zbudowano - zdobywanie i szlifowanie tej umiejętności może potrwać nawet kilka tygodni czy miesięcy - wszystko od tego jak głęboko w człowieka wdrukowane są niewłaściwe przyzwyczajenia zawodowe.

Każda czynność jak jest do wykonania w danym dniu pracy powinna zostać zapisana. Zapisywanie zadań ułatwia ich zapamiętanie, a także sprawia, że patrząc na wszystko co ma się danego dnia do zrobienia można łatwiej przypisać priorytety konkretnym czynnościom. Pomocne może okazać się także szkolenie stres w pracy.

Planowanie zadań krok po kroku

Spontaniczność może i jest dobrą cechą, jednak w życiu prywatnym a nie zawodowym. W życiu zawodowym należy się wykazywać pełnym profesjonalizmem i nie ma tu miejsca na żadne improwizacje czy spontaniczne działania, chyba że chodzi o zrzutkę na prezent dla szefa z okazji urodzin, ale to już zupełnie inna historia.

Od czego zacząć efektywną pracę? Przede wszystkim należy spisać wszystkie zadania do wykonania. Można to zrobić na zwykłej kartce lub skorzystać z programu komputerowego ułatwiającego organizację czasu pracy.

Tworzenie harmonogramu wykonywania obowiązków nie tylko ma sens, ale ponadto bezpośrednio przyczynia się do zwiększenia efektywności w pracy. Planując terminy wykonania poszczególnych zadań nie można zapomnieć o marginesie błędu - czasem niespodziewane sytuacje mogą nieco wydłużyć wykonanie danej czynności.
 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.