Czy umiejętności komunikacyjnych da się nauczyć?

We współczesnych czasach wiele osób żyje w nieustannym biegu, a stres w pracy towarzyszy im każdego dnia. Długofalowy stres w pracy może doprowadzić do wielu poważnych chorób psychicznych oraz wypalenia zawodowego.

zdjęcie - (the_title())


Czy umiejętności komunikacyjnych da się nauczyć?

We współczesnych czasach wiele osób żyje w nieustannym biegu, a stres w pracy towarzyszy im każdego dnia. Długofalowy stres w pracy może doprowadzić do wielu poważnych chorób psychicznych oraz wypalenia zawodowego.

W związku z tym, w każdym miejscu pracy niezwykle ważne są poprawne relacje pomiędzy pracownikami. W tym celu niezbędne są warsztaty radzenia sobie ze stresem oraz profesjonalny trening komunikacji interpersonalnej.

Poprawne relacje w pracy, a trening z komunikacji interpersonalnej

W każdym miejscu pracy ogromne znaczenie ma umiejętność skutecznego komunikowania się nie tylko pomiędzy przełożonym a podwładnymi lecz także między pracownikami zajmującymi równorzędne stanowiska.

Ten niezwykle ważny proces polega na przemiennym stawaniu się raz nadawcą a raz odbiorcą. Rolą nadawcy jest zawsze przedstawienie w odpowiedni sposób swoich poglądów, emocji oraz intencji na słowny przekaz, natomiast zadaniem odbiorcy jest właściwy odbiór tego przekazu oraz odpowiednia interpretacja znaczenia słów nadawcy. Zatem czy właściwych umiejętności komunikacyjnych można się nauczyć?

Oczywiście, że jest to możliwe, ale pod okiem doświadczonych trenerów. W tym celu niezbędny jest trening z komunikacji interpersonalnej, który uczy w jaki sposób przemawiać, aby być słuchanym oraz wzbudzać pozytywne emocje pomiędzy odbiorcami poszczególnych komunikatów.

Trening umiejętności społecznych zazwyczaj odbywa się w niedużych grupach osób. Trwa on na ogół od kilku do kilkunastu sesji, w zależności od potrzeb uczestników. Praca treningowa polega na odgrywaniu różnorodnych, ciekawych scenek w grupach, które to mają na celu pozbycie się nieodpowiednich reakcji. Ponadto uczestnicy warsztatów odgrywają takie scenki, które w relacjach z innymi ludźmi są pożądane oraz wartościowe.

Stres w pracy, a warsztaty radzenia sobie ze stresem

We współczesnych czasach stres w pracy towarzyszy większości osób aktywnych zawodowo. Dla tych osób dedykowane są profesjonalne warsztaty radzenia sobie ze stresem. Szkolenie to jest skierowane nie tylko dla pracowników narażonych na stres w miejscu pracy, lecz także dla osób zainteresowanych poznaniem skutecznych technik radzenia sobie ze stresem.

Podczas warsztatów wyspecjalizowani trenerzy omawiają z uczestnikami szkolenia kwestie związane z zarządzaniem stresem w miejscu pracy. Warsztaty te są przede wszystkim przeznaczone dla pracodawców oraz kadry managerskiej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.