Czym jest action learning?

Każdy z nas chciałby mieć dobrze płatną pracę. Niestety nie każdy zawód daje nam możliwość satysfakcjonującej pracy i zadowalających zarobków. Nie od dziś również wiadomo, że chcąc otrzymać intratną posadę, musimy pokazać pracodawcy, że jesteśmy dobrymi kandydatami na dane stanowisko.

zdjęcie - (the_title())

 
Czym jest action learning?

Każdy z nas chciałby mieć dobrze płatną pracę. Niestety nie każdy zawód daje nam możliwość satysfakcjonującej pracy i zadowalających zarobków. Nie od dziś również wiadomo, że chcąc otrzymać intratną posadę, musimy pokazać pracodawcy, że jesteśmy dobrymi kandydatami na dane stanowisko. Nie da się ukryć, że warto inwestować w naukę. Dlatego też coraz więcej osób kończy studia oraz uczęszcza na różnego rodzaju kursy, których ukończenie przeważnie potwierdzane jest certyfikatami. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kursy językowe. Nie da się jednak ukryć, że oprócz właściwej, fachowej wiedzy przydatne jest także doświadczenie zawodowe. Doświadczenie zawodowe zdobywa się dość mozolnie. Osoby z doświadczeniem posiadają jednak dużo większe szanse zatrudnienia na dane stanowisko. Oczywiście, błędem byłoby zakładanie, że po zdobyciu wymarzonego stanowiska, nie będziemy musieli się już uczyć.

Każdy pracownik na bieżąco powinien bowiem dokształcać się z dziedzin, których znajomość jest mu niezbędna do wykonywania pracy na danym stanowisku. Action learning wychodzi naprzeciw potrzebom pracowników i menedżerów. Action learning to nic innego jak proces edukacji, polegający na zdobywaniu nowych umiejętności dzięki w oparciu o analizę własnych doświadczeń i zachowań. Jeżeli wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasła takie jak action learning definicja oraz action learning opis, z całą pewnością zdobędziemy całe mnóstwo przydatnych informacji o tej metodzie. Nie da się ukryć, że metoda ta jest polecana szczególnie osobom dorosłym. Dzieci nie dysponują bowiem odpowiednimi predyspozycjami, aby móc z niej korzystać. Warto zaznaczyć, że nauka za pomocą metody action learning nierzadko odbywa się w grupach.

W firmach tworzone są więc tak zwane grupy action learning, w których pracownicy wspólnie zastanawiają się nad tym jakie błędy popełnili i co warto byłoby jeszcze poprawić. Wyciąganie wniosków z własnych doświadczeń to świetny sposób na to, by uniknąć powielenia niechcianych zachowań w przyszłości. Mimo, że opisywana metoda różni się od tradycyjnych metod nauczania, zdobywa rosnącą popularność na całym świecie. Nie da się bowiem ukryć, że bardzo dużo osób jest już znużonych nauką z książek i podręczników. Oczywiście są one w dalszym ciągu przydatnym narzędziem czerpania wiedzy, jednak trzeba zdać sobie sprawę z tego, że pewnych rzeczy nie dowiemy się z podręczników. Wiele firm dąży do tego, by ich pracownicy zapoznali się z metodą action learning. Z tego też względu w firmach organizowane są szkolenia z zakresu wiedzy o tej metodzie.

Action learning szkolenie może pomóc pracownikom zrozumieć na czym polega specyfika tej metody. Dzięki znajomości tejże metody, możliwe będzie czerpanie z niej korzyści. Ważne jest to, aby szkolenie poprowadziła odpowiednio wykwalifikowana oraz doświadczona osoba. Bardzo dobrze byłoby, gdyby na szkoleniu zostały omówione nie tylko kwestie teoretyczne, ale również kwestie praktyczne. Dzięki temu uczestnikom szkolenia łatwiej będzie zrozumieć tę metodę. Podsumowując wyżej zebrane rozważania, z łatwością można wysnuć wniosek, że wszystkim nam zależy na dobrze płatnej, satysfakcjonującej pracy. Zdobycie wymarzonego stanowiska wymaga jednak odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenie. Warto jednak mieć na uwadze, że zdobycie stanowiska, o którym skrycie marzyliśmy, nie zwalnia nas z obowiązku nauki. Na każdym stanowisku trzeba bowiem dokształcać się na bieżąco. Warto wykorzystać metodę jaką jest action learning.

Dzięki tej metodzie możliwe będzie zdobycie potrzebnej wiedzy dzięki własnemu doświadczeniu. Wyciąganie wniosków z przeszłości sprawia bowiem, że mamy sporą szansę uniknąć ich w przeszłości Oczywiście metoda ta nie jest jeszcze bardzo spopularyzowana. Jeżeli szef firmy chce, aby jego pracownicy stosowali tę metodę, dobrze byłoby gdyby zorganizował cykl szkoleń poświęconych tejże metodzie. Dzięki szkoleniom pracownicy szybko zdobędą potrzebną im wiedzę praktyczną oraz teoretyczną. Nie da się bowiem ukryć, że bez znajomości podstawowych założeń metody aktywnego uczenia się, nie będziemy mogli w pełni jej wykorzystać.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.