Czym jest psychologia negocjacji?

Negocjacje to proces w którym dwie strony próbują wypracować wspólne stanowisko i osiągnąć interesujące ich cele. Podczas tego procesu używane są reguły które mają za zadanie pomóc w realizacji porozumienia oraz doprowadzić do tego, że każda strona jest gotowa na pewne ustępstwa.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest psychologia negocjacji?

Negocjacje to proces w którym dwie strony próbują wypracować wspólne stanowisko i osiągnąć interesujące ich cele. Podczas tego procesu używane są reguły które mają za zadanie pomóc w realizacji porozumienia oraz doprowadzić do tego, że każda strona jest gotowa na pewne ustępstwa.

Proces ten bardzo często korzysta również z zagadnień psychologii, ponieważ każda ze stron dąży do tego, aby druga zgodziła się na jak najwięcej warunków. Istnieje wiele zagadnień ni rad, których zadaniem jest jeszcze większe wpłynięcie na odbiorcę.

Jeśli chcemy więc być skutecznymi negocjatorami powinniśmy pamiętać o takich kwestiach jak opanowanie a zarazem pewna stanowczość w dążeniu do celu. Jest to bardzo ważne ponieważ dzięki temu będziemy mogli skuteczniej pertraktować a w niektórych sytuacjach skłoniłmy się do ustępstw.

Kluczowe w branży jest również posiadanie cech i technik perswazji, które w sposób psychologiczny mogą wpływać na naszą konkurencję w negocjacjach. Negocjacja to proces który bardzo często wymaga również znajomości wielu zasad związanych z komunikowaniem. Choć wydaje się to dość skomplikowane, to wiedzieć trzeba, że wyłącznie perswazją nie osiągniemy pożądanych efektów.

Jeśli natomiast będziemy przestrzegać podstawowych zasad komunikowania się z innymi, możemy być pewni, że komunikacja będzie skuteczniejsza przyniesie lepsze efekty. Bardzo przydatne w osiągnięciu tego celu mogę być szkolenie dla handlowców i szkolenie telemarketing.

Poruszają wszystkie kwestie związane ze sprzedażą, kontaktem z klientem, negocjacjami czy przygotowaniem ofert. Szkolenie dla handlowców porusza również kwestie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz umiejętnego wydostania się z trudnej rozmowy.

Wybierając szkolenie telemarketing powinniśmy pamiętać również o kluczowych kwestiach, takich jak profesjonalne przeprowadzanie szkoleń, odpowiednia merytoryka oraz zaangażowanie pracowników w szkolenie. Tylko tak osiągniemy pożądane efekty i możemy być pewni, że wydane pieniądze bardzo szybko się zwrócą.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.