Czym jest scenariusz negocjacyjny?

Najprostszym sposobem na rozwinięcie własnych zdolności negocjacyjnych jest ich praktyka. Dzięki rozbudowanie własnego doświadczenia można rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne i wyrobić odpowiednie zdolności mediacyjne. Jednym ze sposobów rozwoju własnych umiejętności jest uczestnictwo w grze pt. „scenariusz negocjacyjny”.

zdjęcie - Czym jest scenariusz negocjacyjny?
 
Najprostszym sposobem na rozwinięcie własnych zdolności negocjacyjnych jest ich praktyka. Dzięki rozbudowanie własnego doświadczenia można rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne i wyrobić odpowiednie zdolności mediacyjne. Jednym ze sposobów rozwoju własnych umiejętności jest uczestnictwo w grze pt. „scenariusz negocjacyjny”.

Scenariusz negocjacyjny jest to gra dla różnej liczby uczestników. Jej celem jest rozwój umiejętności oraz budowa praktycznego doświadczenia poprzez symulację różnorodnych scenariuszy. Scenariusze najczęściej odzwierciedlają sytuacje negocjacyjne pochodzące z historii. Dużą popularnością wśród użytkowników cechują się także scenariusze negocjacyjne osadzone w świecie fantastycznym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Scenariusz negocjacyjny złożony jest z następujących elementów opisu postaci, w którą wciela się uczestnik, okoliczności, w których znajduje się uczestnik, celów, do których uczestnik dąży, informacji natury technicznej, tzn. w ile osób powinno się grać i w jakim układzie, ile czasu mają uczestnicy na przygotowanie i ile na negocjacje, a w końcu analizę, czyli opis autora scenariusza gry przedstawiający jak została zaprojektowana i jakiego rodzaju umiejętności poddaje ona próbie.

Załóżmy, że grę prowadzą dwie osoby. Każda z nich bierze swoją stronę scenariusza zawierającą wyłącznie opis i rozpoczyna się czas na przygotowanie negocjacji. Gracze indywidualnie zapoznają się ze swoją postacią, okolicznościami i celami oraz przygotowują do rozgrywki. Po upływie czasu wyznaczonego na przygotowanie gracze spotykają się w określonym miejscu i rozpoczynają proces negocjacyjny, na który posiadają ustaloną ilość czasu. Załóżmy, że spisali porozumienie na czas i rozgrywka dobiega końca.

W tym momencie na ogół gracze zaczynają dyskutować o rozgrywce i wymieniać się spostrzeżeniami – emocje często są duże. Po rozgrywce przeprowadza się analizę na temat osiągnięć graczy i ich umiejętności.

Osiągnięte porozumienie zestawia się z kluczem oceniającym. Dzięki temu można policzyć jak każda strona wypadłaby gdyby negocjacje były prowadzone w rzeczywistości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.