Czym jest strategiczne zarządzanie projektem?

Zarządzanie projektem to dzisiaj w zasadzie kluczowa sprawa w absolutnie każdej firmie. Dlatego też oczywiście należy odpowiednio się do tego zadania przygotować i wyposażyć we wszystkie niezbędne w tym celu narzędzia.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest strategiczne zarządzanie projektem?

Zarządzanie projektem to dzisiaj w zasadzie kluczowa sprawa w absolutnie każdej firmie. Dlatego też oczywiście należy odpowiednio się do tego zadania przygotować i wyposażyć we wszystkie niezbędne w tym celu narzędzia. Najpierw jednak trzeba określić, czym w ogóle jest strategiczne zarządzanie projektem i czy są jeszcze jakieś inne metody?

Strategiczne zarządzanie projektem - najważniejsze cechy

Jak sama nazwa już wskazuje - tu najważniejsza absolutnie jest strategia. Istotne w tej metodyce jest to, że na równi stawiane są interesy trzech stron: biznesu, dostawcy oraz użytkownika.

Zasadniczo mamy tutaj także pięć najważniejszych etapów kierowania projektem. Będzie to od początku: decyzja o rozpoczęciu projektu, decyzja o jego realizacji, decyzja o wprowadzenie w życie kolejnego planu bądź planu awaryjnego, doraźne zmiany strategiczne oraz zamknięcie projektu

Jak już zatem widać, nie jest to wcale model bardzo dynamiczny. Wręcz przeciwnie nawet strategiczne zarządzanie projektem wiele skupia się.. no właśnie na strategii. Bardzo ważne jest tu już na początku dokładne określenie celów, zamierzeń i zadań.

Warto tu podkreślić, że jest to niejako zupełnie przeciwstawne do tak mocno postulowanej dzisiaj techniki agile. Jednak strategiczne zarządzanie projektem też doskonale sprawdza się w wielu projektach, przede wszystkim w branżach związanych z technologią.

Project management szkolenia

W jednym artykule jednak nie uda się zmieścić absolutnie wszystkich informacji na temat zarządzania projektami typu agile. Dlatego też należy zapoznać się z nimi na lepszym i bardziej wyczerpującym temat szkoleniu, takim jak szkolenie agile czy scrum szkolenie.

Szczególnie, że pewną zaletę stanowi tutaj fakt, że dzisiaj zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane jest bardzo często w wielu różnych instytucjach. Interesując się tematem project management szkolenia, warto również zainteresować się kursem taki jak agile project management szkolenie - jest to odmienne nieco podejście od strategicznego zarządzania, niemniej równie ciekawe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.