Czym jest trening mentalny?

Coraz częściej słyszymy o rozwoju osobistym, coachingu i treningu mentalnym. To elementy życia, które umożliwiają rozwój osobisty, ciągła pracę nad sobą, pokonywanie lęków i ograniczeń. Nie od dziś w końcu wiadomo, że nasze nastawienie, podejście i myślenie ma wpływ na całe nasze życie.

   
  Coraz częściej słyszymy o rozwoju osobistym, coachingu i treningu mentalnym. To elementy życia, które umożliwiają rozwój osobisty, ciągła pracę nad sobą, pokonywanie lęków i ograniczeń. Nie od dziś w końcu wiadomo, że nasze nastawienie, podejście i myślenie ma wpływ na całe nasze życie.

  Trening mentalny - co to takiego?

  Trening mentalny to rodzaj ćwiczenia własnego charakteru. Używany jest zarówno przez sportowców, jak i osób, które rozwijają swoją karierę zawodową. Ma za zadanie podniesienie pewności siebie, dzięki której możemy pokonywać własne słabości.

  Trening polega przede wszystkim na sesjach psychologicznych i coachingowych, dzięki którym uczestnik aktywnie korzysta z narzędzi wzmacniania własnej świadomości. W praktyce sesje prowadzone są przez wykwalifikowane osoby, które doskonale sprawdzają się w rolach motywatora i kontrolera wyników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy: Zapraszamy.

  Kiedy, jak i dla kogo?

  Trening mentalny to doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy stoją przed dużymi wyzwaniami. To również sposób na zbudowanie poczucia własnej wartości, skoncentrowanie się na wyznaczanych celach oraz ograniczenie stresu. Z treningu może skorzystać każdy - bez względu na rodzaj napięcia oraz źródło problemów z pewnością siebie, lękiem i obawami, z pewnością metody i narzędzia oferowane przez psychologów i coachów mogą pomóc w walce ze słabościami.

  Trening polecany jest również wszystkim, którzy rozpoczynają nową drogę: sportową, zawodową lub prywatną. Pozwala on na większe skupienie na celach, samouświadomienie oraz określenie wartości i kolejnych punktów, które pomogą dotrzeć do celu.

  Trening mentalny łączy ze sobą wiele dziedzin: psychologię, coaching, nauki o zarządzaniu, a nawet fizykę kwantową! To kompleksowy system, dzięki któremu możemy wpływać na własny mózg, nastawienie i podejście do życia oraz stawianych przed nami wyzwań. Jego skutkiem jest wzrost pewności siebie, świadomość z własnych możliwości, zwiększenie siły i sprawności umysłowych, ale przede wszystkim znacząco lepsze samopoczucie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.