Coraz częściej słyszymy o rozwoju osobistym, coachingu i treningu mentalnym. To elementy życia, które umożliwiają rozwój osobisty, ciągła pracę nad sobą, pokonywanie lęków i ograniczeń. Nie od dziś w końcu wiadomo, że nasze nastawienie, podejście i myślenie ma wpływ na całe nasze życie.
Trening mentalny - co to takiego?
Trening mentalny to rodzaj ćwiczenia własnego charakteru. Używany jest zarówno przez sportowców, jak i osób, które rozwijają swoją karierę zawodową. Ma za zadanie podniesienie pewności siebie, dzięki której możemy pokonywać własne słabości.
Trening polega przede wszystkim na sesjach psychologicznych i coachingowych, dzięki którym uczestnik aktywnie korzysta z narzędzi wzmacniania własnej świadomości. W praktyce sesje prowadzone są przez wykwalifikowane osoby, które doskonale sprawdzają się w rolach motywatora i kontrolera wyników.
ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:
Jakie są najskuteczniejsze techniki motywacyjne? Jak zostać mentorem dla mniej doświadczonych współpracowników? Jak stres wpływa na podejmowanie decyzji? Jak obudzić zespół sprzedażowy? Zobacz co proponujemy:
Zapraszamy.Kiedy, jak i dla kogo?
Trening mentalny to doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy stoją przed dużymi wyzwaniami. To również sposób na zbudowanie poczucia własnej wartości, skoncentrowanie się na wyznaczanych celach oraz ograniczenie stresu. Z treningu może skorzystać każdy - bez względu na rodzaj napięcia oraz źródło problemów z pewnością siebie, lękiem i obawami, z pewnością metody i narzędzia oferowane przez psychologów i coachów mogą pomóc w walce ze słabościami.
Trening polecany jest również wszystkim, którzy rozpoczynają nową drogę: sportową, zawodową lub prywatną. Pozwala on na większe skupienie na celach, samouświadomienie oraz określenie wartości i kolejnych punktów, które pomogą dotrzeć do celu.
Trening mentalny łączy ze sobą wiele dziedzin: psychologię, coaching, nauki o zarządzaniu, a nawet fizykę kwantową! To kompleksowy system, dzięki któremu możemy wpływać na własny mózg, nastawienie i podejście do życia oraz stawianych przed nami wyzwań. Jego skutkiem jest wzrost pewności siebie, świadomość z własnych możliwości, zwiększenie siły i sprawności umysłowych, ale przede wszystkim znacząco lepsze samopoczucie.