Czym jest well-being?

W dobrym interesie każdego przedsiębiorstwa powinno być dbanie o dobrostan wszystkich jego pracowników. Za rozwój, działalność, prawidłowe funkcjonowanie czy stabilną pozycję na rynku odpowiadają przede wszystkim wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa, na każdym szczeblu.

zdjęcie - (the_title())


Czym jest well-being?


W dobrym interesie każdego przedsiębiorstwa powinno być dbanie o dobrostan wszystkich jego pracowników. Za rozwój, działalność, prawidłowe funkcjonowanie czy stabilną pozycję na rynku odpowiadają przede wszystkim wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa, na każdym szczeblu.

Bez ich pracy, wiedzy, umiejętności, wkładu i zaangażowania w wypełnianie obowiązków żadne przedsiębiorstwo nie utrzymało by się na rynku i nie zdołało by dotrzeć do miejsca, w którym się znajduje. Świadomość tego sprawia, że od pewnego czasu zaczęto przywiązywać większą uwagę do tego, z jakim nastawienie pracownicy zjawiają się w pracy i dbania o ich dobre samopoczucie.

Jak pokazują statystyki, w Polsce ponad połowa pracowników niechętnie udaje się do pracy. Jako czynniki wywołujące stres wyróżniamy przede wszystkim złą atmosferę, brak porozumienia w firmie, problemy na poziomie komunikacji z innymi pracownikami, niejasne zasady oraz traktowanie pracowników bez szacunku, życzliwości i uprzejmości, na jakie przecież zasługują. Między innymi dlatego wprowadzać zaczęto takie podejścia do zarządzania w przedsiębiorstwie, jak choćby wellbeing.

Czym jest well-being?

Wellbeing to przede wszystkim dbanie o dobrostan każdego pracownika firmy. Każdy pracownik, na każdym szczeblu zasługuje na traktowanie go z szacunkiem i życzliwością.

Choć pracownicy różną się od siebie wiekiem, płcią, posiadanym wykształceniem, umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, to jednak każdy z nich wiele wnosi to funkcjonowania firmy i każdy z nich zasługuje na to, by odnosić się do niego z takim samym szacunkiem i uprzejmością jak do innych.

Dowiedzieć tego wszystkiego możemy się podczas szkolenia, które poświęcone jest nowoczesnym metodom i podejściom w zaradzaniu zasobami ludzkimi.

Firma szkoleniowa oferuje różnego rodzaju kursy, które bardzo szeroko omawiają zagadnienia związane z tą tematyką. Zarówno szkolenie otwarte, jak i organizowane wyłącznie dla pracowników danego przedsiębiorstwa szkolenie zamknięte ma nauczyć wszystkich pracowników, w jaki sposób odnosić się do innych w sposób uprzejmy i jak dbać o to, by wszystkim pracowało się miło i przyjemnie.

Bez wątpienia przyjazna atmosfera w miejscu pracy jest bardzo ważna i pozytywnie wpływa na całe przedsiębiorstwo. Przyczynia się do tego, że pracownicy stają się jeszcze bardziej zaangażowani w swoje obowiązki, chętniej pomagają sobie nawzajem, efektywniej wywiązują się z powierzanych zadań, jak i lepiej wypełniają swoje obowiązki.

Wpływ na to ma przede wszystkim wellbeing, czyli takie elementy jak poczucie przynależności do społeczności w firmie, bycie częścią przedsiębiorstwa, poczucie sensu i chęci pracy, odpowiednie zmotywowanie, zadowalające warunki płacowe, czy nawet zdrowie.

Jeśli zadbamy o to, by w pracy panowały życzliwe, szczere i wspierające relacje, bez wątpienia przedsiębiorstwo jako całość będzie miało większą szansę skutecznie realizować stawiane cele i chętniej podejmować się wypełniania swoich obowiązków. To zaś przełoży się bezpośrednio na sukces całej firmy.

Szkolenia biznesowe wprowadzające w szeroką tematykę pozytywnych relacji w miejscu pracy, dobrej komunikacji i sprawnego przebiegu informacji sprawiają, że pracownicy są jeszcze bardziej zaangażowani w swoje zadania, chętniej realizują projekty i efektywniej pracują. Tak zarządzane przedsiębiorstwo ma szansę lepiej ugruntować swoją pozycję na rynku, być bardziej konkurencyjne i osiągać większy sukces.

Jeśli kierownicy, dyrektorzy, managerowie i liderzy grup zdadzą sobie z tego sprawę, a w kulturę organizacji zostanie wpisany wellbeing, bez wątpienia zyska na tym całe przedsiębiorstwo. Pracownicy będą mieli większą ochotę do pracy, wszyscy wzajemnie będą sobie pomagać i motywować się do działania, zaś firma będzie silna i nadzwyczaj skuteczna w swoich zadaniach.

Firma szkoleniowa oferuje kursy i zajęcia z tej tematyki między innymi dlatego, że jest to przyszłościowe podejście. Jeśli zaś wszystkie firmy na rynku zaczną podchodzić w ten sposób do swoich pracowników, bez wątpienia na rynku nie braknie silnych i doskonale zarządzanych firm.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.