Czym jest well-being?

W dobrym interesie każdego przedsiębiorstwa powinno być dbanie o dobrostan wszystkich jego pracowników. Za rozwój, działalność, prawidłowe funkcjonowanie czy stabilną pozycję na rynku odpowiadają przede wszystkim wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa, na każdym szczeblu.

8 stycznia 2019
zdjęcie - Czym jest well-being?

Czym jest well-being?


W dobrym interesie każdego przedsiębiorstwa powinno być dbanie o dobrostan wszystkich jego pracowników. Za rozwój, działalność, prawidłowe funkcjonowanie czy stabilną pozycję na rynku odpowiadają przede wszystkim wszyscy pracownicy przedsiębiorstwa, na każdym szczeblu.

Bez ich pracy, wiedzy, umiejętności, wkładu i zaangażowania w wypełnianie obowiązków żadne przedsiębiorstwo nie utrzymało by się na rynku i nie zdołało by dotrzeć do miejsca, w którym się znajduje. Świadomość tego sprawia, że od pewnego czasu zaczęto przywiązywać większą uwagę do tego, z jakim nastawienie pracownicy zjawiają się w pracy i dbania o ich dobre samopoczucie.

Jak pokazują statystyki, w Polsce ponad połowa pracowników niechętnie udaje się do pracy. Jako czynniki wywołujące stres wyróżniamy przede wszystkim złą atmosferę, brak porozumienia w firmie, problemy na poziomie komunikacji z innymi pracownikami, niejasne zasady oraz traktowanie pracowników bez szacunku, życzliwości i uprzejmości, na jakie przecież zasługują. Między innymi dlatego wprowadzać zaczęto takie podejścia do zarządzania w przedsiębiorstwie, jak choćby wellbeing.

Czym jest well-being?

Wellbeing to przede wszystkim dbanie o dobrostan każdego pracownika firmy. Każdy pracownik, na każdym szczeblu zasługuje na traktowanie go z szacunkiem i życzliwością.

Choć pracownicy różną się od siebie wiekiem, płcią, posiadanym wykształceniem, umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, to jednak każdy z nich wiele wnosi to funkcjonowania firmy i każdy z nich zasługuje na to, by odnosić się do niego z takim samym szacunkiem i uprzejmością jak do innych.

Dowiedzieć tego wszystkiego możemy się podczas szkolenia, które poświęcone jest nowoczesnym metodom i podejściom w zaradzaniu zasobami ludzkimi.

Firma szkoleniowa oferuje różnego rodzaju kursy, które bardzo szeroko omawiają zagadnienia związane z tą tematyką. Zarówno szkolenie otwarte, jak i organizowane wyłącznie dla pracowników danego przedsiębiorstwa szkolenie zamknięte ma nauczyć wszystkich pracowników, w jaki sposób odnosić się do innych w sposób uprzejmy i jak dbać o to, by wszystkim pracowało się miło i przyjemnie.

Bez wątpienia przyjazna atmosfera w miejscu pracy jest bardzo ważna i pozytywnie wpływa na całe przedsiębiorstwo. Przyczynia się do tego, że pracownicy stają się jeszcze bardziej zaangażowani w swoje obowiązki, chętniej pomagają sobie nawzajem, efektywniej wywiązują się z powierzanych zadań, jak i lepiej wypełniają swoje obowiązki.

Wpływ na to ma przede wszystkim wellbeing, czyli takie elementy jak poczucie przynależności do społeczności w firmie, bycie częścią przedsiębiorstwa, poczucie sensu i chęci pracy, odpowiednie zmotywowanie, zadowalające warunki płacowe, czy nawet zdrowie.

Jeśli zadbamy o to, by w pracy panowały życzliwe, szczere i wspierające relacje, bez wątpienia przedsiębiorstwo jako całość będzie miało większą szansę skutecznie realizować stawiane cele i chętniej podejmować się wypełniania swoich obowiązków. To zaś przełoży się bezpośrednio na sukces całej firmy.

Szkolenia biznesowe wprowadzające w szeroką tematykę pozytywnych relacji w miejscu pracy, dobrej komunikacji i sprawnego przebiegu informacji sprawiają, że pracownicy są jeszcze bardziej zaangażowani w swoje zadania, chętniej realizują projekty i efektywniej pracują. Tak zarządzane przedsiębiorstwo ma szansę lepiej ugruntować swoją pozycję na rynku, być bardziej konkurencyjne i osiągać większy sukces.

Jeśli kierownicy, dyrektorzy, managerowie i liderzy grup zdadzą sobie z tego sprawę, a w kulturę organizacji zostanie wpisany wellbeing, bez wątpienia zyska na tym całe przedsiębiorstwo. Pracownicy będą mieli większą ochotę do pracy, wszyscy wzajemnie będą sobie pomagać i motywować się do działania, zaś firma będzie silna i nadzwyczaj skuteczna w swoich zadaniach.

Firma szkoleniowa oferuje kursy i zajęcia z tej tematyki między innymi dlatego, że jest to przyszłościowe podejście. Jeśli zaś wszystkie firmy na rynku zaczną podchodzić w ten sposób do swoich pracowników, bez wątpienia na rynku nie braknie silnych i doskonale zarządzanych firm.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.