Czym są kompetencje sprzedażowe i jak je zdobyć?

Sprzedaż – to jest słowo święte niemal w każdej firmie. W końcu im większa sprzedaż, tym większy zysk i tym większy rozwój firmy. Co jest zatem jak najbardziej zrozumiałe, warto inwestować w wszelkie działania mające na celu poprawę sprzedaży.

zdjęcie - (the_title())


Czym są kompetencje sprzedażowe i jak je zdobyć?

Sprzedaż - to jest słowo święte niemal w każdej firmie. W końcu im większa sprzedaż, tym większy zysk i tym większy rozwój firmy. Co jest zatem jak najbardziej zrozumiałe, warto inwestować w wszelkie działania mające na celu poprawę sprzedaży.

Jednym z nich jest szkolenie poprawiające kompetencje sprzedażowe pracowników. O co w zasadzie tutaj chodzi? Czym są te wspomniane wyżej kompetencje sprzedażowe? Jak je zdobyć? Jakie szkolenia się w tym zakresie szczególnie przydadzą?

Kompetencje sprzedażowe - określenie zagadnienia

Zacznijmy jednak od określenia, czym w zasadzie są kompetencje sprzedażowe. Otóż mówiąc krótko można je określić jako zespół wszystkich cech, dzięki którym osiągamy jak najlepsze wyniki w sprzedaży.

Kompetencje sprzedażowe zatem nieco inne będą u osoby zajmującej się bezpośrednio sprzedażą a inne u pracownika planującego sprzedaż i jeszcze inne u osoby zajmującej się tworzeniem reklam. Zasadniczo warto jednak wyróżnić pewne kompetencje wspólne.

Zaliczać się będą do nich na pewno umiejętności psychologiczne, takie jak umiejętność odgadywania charakteru danej osoby na podstawie jej zachowania.

Następnie do kompetencji sprzedażowych na pewno zaliczyć będzie można także i umiejętność negocjacji oraz prowadzenia rozmowy z klientem. Warto jeszcze wspomnieć także o ważnej sprawie, jaką jest autoprezentacja oraz umiejętność dobrania tonu rozmowy, rodzaju słów itp. do charakteru rozmówcy.

Szkolenia z zakresu sprzedaży

Mało jest na świecie osób, które rodzą się ze znakomitymi talentami do sprzedaży, a w zasadzie nawet u nich można jeszcze nieco za pomocą wiedzy przekuć zwykły talent w coś naprawdę wielkiego.

Dlatego też warto inwestować zasadniczo w szkolenia i kursy poruszające tematykę właśnie kompetencji sprzedaży. Szczególnie zaś polecane kursy to szkolenie telemarketing, na których poruszone zostaną wszelkie ważne kwestie dotyczące tej formy sprzedaży oraz szkolenia negocjacje, dzięki którym poznamy różne rodzaje negocjacji, to jak i kiedy je zastosować oraz zasadniczo różne tricki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.