Czym są mediacje a czym negocjacje?

W życiu zawodowym każdego handlowca kluczową rolę odgrywa umiejętność skutecznego przeprowadzania rozmów handlowych. To od nich bowiem zależą sukcesy sprzedażowe w każdej firmie.

zdjęcie - (the_title())


Czym są mediacje a czym negocjacje?

W życiu zawodowym każdego handlowca kluczową rolę odgrywa umiejętność skutecznego przeprowadzania rozmów handlowych. To od nich bowiem zależą sukcesy sprzedażowe w każdej firmie. Zatem jak skutecznie prowadzić negocjacje oraz mediacje? Umiejętności tych uczy profesjonalne szkolenie dla handlowców.

Czym są mediacje a czym negocjacje? – szkolenie dla handlowców

Powszechnie przeprowadzane na wielu ważnych spotkaniach biznesowych mediacje nie są jedyną, skuteczną metodą rozwiązywania sporów. Oprócz nich, do niezwykle skutecznych sposobów należy arbitraż oraz negocjacje. Zatem jakie są kluczowe różnice między mediacją a negocjacją?

Negocjacje, to nic innego jak rodzaj dwustronnej komunikacji prowadzony przez partnerów pozostających ze sobą w sporze. Priorytetowym celem jest wypracowanie wspólnego porozumienia, możliwego do przyjęcia przez obie strony. Kluczem do odniesienia sukcesu jest rozpoznanie potrzeb drugiej strony oraz zaproponowanie oponentowi rozwiązania, dzięki któremu poczuje się on spełniony.

Mediacje dążą również do osiągnięcia tych samych celów co negocjacje, jednak przy użyciu zupełnie innych metod. W mediacjach zawsze uczestniczy mediator, który to jest bezstronnym oraz neutralnym uczestnikiem komunikacji.

Jest on zobowiązany do zachowania poufności. Jego najważniejszym zadaniem jest udzielenie pomocy obu stronom. Mediator jest zobowiązany do konsensusu oraz wskazania stronom pola porozumienia tam, gdzie go nie dostrzegają.

W negocjacjach osiągniecie porozumienia leży w interesie negocjujących, natomiast mediacje są dobrowolne i strony muszą chcieć się między sobą porozumieć.

Szkolenia negocjacje, a bycie skutecznym handlowcem

Szkolenie negocjacje jest na rynku biznesowym bardzo popularne. Biorą w nim udział zarówno młodzi i jeszcze niedoświadczeni w handlu pracownicy, jak i ci którzy to już posiadają sporą wiedzę w tym zakresie, ale pragną ją jeszcze pogłębić.

Szkolenia te są prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy to uczą sprawdzonych technik negocjacyjnych. Uczestnictwo w takim szkoleniu pozwala na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, dzięki czemu praca jest przyjemna oraz przynosi zamierzone efekty.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.