Delegowanie zadań – ważny aspekt pracy menadżera

Można robić wszystko samodzielnie. Jednak w pracy zawodowej nie sprawdza się to tak samo, jak i w życiu. Część zadań warto powierzyć pracownikom. Trzeba także robić to umiejętnie. Są korzyści z delegowania zadań, ale są i wyzwania z tym związane. Kompetencje związane z tą kwestią można podwyższyć dzięki szkoleniom.
Można robić wszystko samodzielnie. Jednak w pracy zawodowej nie sprawdza się to tak samo, jak i w życiu. Część zadań warto powierzyć pracownikom. Trzeba także robić to umiejętnie. Są korzyści z delegowania zadań, ale są i wyzwania z tym związane. Kompetencje związane z tą kwestią można podwyższyć dzięki szkoleniom.
Przekazywanie części zadań swoim podwładnym to ważne zagadnienie. Jest więc ono tematem szkoleń adresowanych do menadżerów. Jeśli robi się to umiejętnie, to delegowanie zadań daje spore korzyści. Menadżer ma wiele zadań, którymi musi się zajmować. Nie wszystkie są priorytetowe. I te mniej ważne warto powierzyć komuś innemu. Korzyść z tego to możliwość większego zaangażowania się w to, co jest najważniejsze. Takie odciążenie zapobiega przepracowaniu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Będzie też więcej czasu, by zająć się swoim rozwojem zawodowym. Delegowanie to także korzyści dla pracowników. Poczują się docenieni. Będą mieli możliwość zajęcia się czymś dla nich nowym. Będą mieli możliwość wykazania się swoją kreatywnością i swoim zaangażowaniem.
Na delegowaniu zyskuje menadżer, pracownik i cała firma. Ważne jest jednak, by osoba, korzystająca z takiej możliwości, umiała to robić. Można skorzystać ze szkolenia, by delegowanie zadań nie stanowiło żadnych trudności. Przede wszystkim trzeba umieć rozpoznać, co i komu można powierzyć. Trzeba zdecydować się na większy lub mniejszy zakres delegowania. Warto wiedzieć, jak uniknąć związanych z tym problemów. Szkolenia podejmują zagadnienia takie jak zaufanie oraz kontrola.Trzeba pamiętać o jednym i drugim. Niezbędne jest także okazanie wsparcia pracownikowi w początkowym okresie, kiedy zajmuje się czymś dla siebie nowym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Inwestuj w sukces swojego zespołu dzięki ścieżkom rozwiązań, zawierającym rozwiązania dla branży IT, Gallup Strengths Solutions czy nowatorskie strategie dla zakładów produkcyjnych i ścieżki rozwoju menadżerów. Sprawdź takie tematy jak:

W pracy menadżera wcześniej czy później pojawia się potrzeba delegowania. Robienie wszystkiego samodzielnie grozi wypaleniem i nie pozwala poznać potencjału tkwiącego w ludziach. Rezygnacja z delegowania jest błędem, ale i delegowanie zadań bez wiedzy na ten temat może nie przynieść dobrych efektów. Umiejętność radzenia sobie z tym zadaniem to jedna z ważniejszych kompetencji menadżera.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.