Design Thinking

Design Thinking stanowi jedną z najbardziej popularnych i co najważniejsze niezwykle skutecznych metod, polegających na twórczym rozwiązywaniu wszystkich zaistniałych problemów. Po raz pierwszy metoda ta pojawiła się na początku lat 60 ubiegłego wieku, nigdzie indziej jak w Stanach Zjednoczonych.

zdjęcie - (the_title())

   

  Design Thinking stanowi jedną z najbardziej popularnych i co najważniejsze niezwykle skutecznych metod, polegających na twórczym rozwiązywaniu wszystkich zaistniałych problemów. Po raz pierwszy metoda ta pojawiła się na początku lat 60 ubiegłego wieku, nigdzie indziej jak w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie wymyślili i szczegółowo opracowali metodę Design Thinking po to, by dostarczać firmie rozwiązań jak najbardziej twórczych i innowacyjnych, które będą mogły być wykorzystywane niemal przy każdej specyfikacji każdego stanowiska pracy. Dla wielu metody wykorzystywane przy Design Thinking mogą być dość dziwne i nie spotykane nigdzie, ale z pewnością są niezwykle skuteczne, wymagając jednak od pracowników nie małej twórczości i kreatywności. Główną podstawą Design Thinking jest myślenie projektowe. Ta metoda ma wielu zwolenników, między innymi dzięki temu, że jest niezwykle uniwersalna. Równie dobrze sprawdzi się w przypadku początkującego przedsiębiorcy, jak i w wielkiej działającej na międzynarodową skalę korporacji. Jedną z dywiz Design Thinking jest ''robić, nie mówić ''. Wywnioskować z tego zatem można, że każdy szczegół projektu opracowywany jest w kilku etapach. Najczęściej są to dwa etapy:
  - konkretny proces podzielony na kilka innych etapów
  - odpowiednie nastawienie i myślenie projektowe.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

  Głównym celem Design Thinking jest zawsze kreacja i wdrażanie w życie zawodowe możliwie jak najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Im większa kreatywność i bogata wyobraźnia, tym lepiej. Jak już zostało wcześniej wspomniane, Design Thinking jest metodą niezwykle praktyczną i uniwersalną. Nadaje się do korzystania zarówno w przypadku wprowadzania nowego produktu czy usługi na rynek czy szukania nowych rozwiązań dla produktów, którym grozi zejście z rynku itp. Jak pokazuje doświadczenie wielu firm, zarówno tych małych, lokalnych jak i tych działających na międzynarodowym rynku, Design Thinking nie jedne formie pomógł znaleźć innowacyjne rozwiązanie nawet z pozoru najtrudniejszej, wydawać by się mogło bez wyjścia sytuacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.