Design Thinking metoda

Design Thinking stanowi coraz bardziej popularną metodę tworzenia innowacyjnych rozwiązań, która przede wszystkim opiera się na odkryciu, a w późniejszym etapie dokładnym zrozumieniu i dostosowaniu wszystkich działań przedsiębiorstwa do potrzeb klientów.

zdjęcie - Design Thinking metoda

 

Design Thinking stanowi coraz bardziej popularną metodę tworzenia innowacyjnych rozwiązań, która przede wszystkim opiera się na odkryciu, a w późniejszym etapie dokładnym zrozumieniu i dostosowaniu wszystkich działań przedsiębiorstwa do potrzeb klientów. W przypadku Design thinking metoda punktem wyjścia zawsze i niezmienne jest końcowy odbiorca i jego realne problemy. Design thinking to metoda od dawien dawna stosowana na całym świecie ( od ponad 20 lat), jednak polskie firmy dopiero całkiem niedawno odkryły zalety, jakie daje sprawdzona metoda Design Thinking. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na Design Thinking składają się nie tylko bardzo konkretne schematy działania i narzędzia, jakie wykorzystywane są do osiągnięcia założonego przez przedsiębiorców celu. Bardzo często w przypadku przeważającej ilości przedsiębiorstw okazuje się, że Design Thinking to także pewien sposób myślenia, który niejako po czasie staje się pewną kulturą danej firmy. Zawsze projekt, który tworzony został na bazie Design Thinking ocenić można z trzech perspektyw.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

Pierwsza jest perspektywa klienta czy użytkownika, uznawana oczywiście a perspektywę kluczową całego procesu. Przedsiębiorstwo które zrozumie motywację i najważniejsze przekonania swojej docelowej grupy klientów, jest w stanie stworzyć nie tylko innowacyjne, ale i niezwykle praktyczne w zastosowaniu rozwiązania. Drugą perspektywą jest perspektywa biznesowa. Tu technologia łączyć się musi bezbłędnie z modele biznesowym, który doprowadzić może firmę nie tylko do sukcesu finansowego. W perspektywie biznesowej przedsiębiorcy liczyć się muszą także z konkurencją oraz aktualną sytuacją, jaka obowiązuje na rynku. Trzecią perspektywą jest perspektywa dostępnej technologii. Każde z przedsiębiorstw, przy wdrażaniu coraz to nowszych innowacji musi przede wszystkim mieć na uwadze, czy dany pomysł będzie możliwy do zrealizowania pod względem technicznym. Bowiem nawet najlepszy pomysł, jeśli niemożliwy lub niezwykle skomplikowany w pełnej realizacji, nie doprowadzi do osiągniętych celów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.